Zakola – jak sobie z nimi radzić? 5 sposobów

0
foto: And-One/shutterstock.com

Zakola – jeden z najczęstszych męskich kompleksów. Przerzedzone włosy w okolicach skroni i na czole mogą pojawiać się z wiekiem, lub w wyniku okresowych problemów zdrowotnych. Mogą też po prostu być uwarunkowane genetycznie – ot, taka linia włosów i taka jej uroda. Najchętniej jednak każdy z panów pozbył się tego irytującego problemu aby cieszyć się burzą gęstych mocnych włosów. Czy da się to zrobić? Zawsze można próbować, a my dziś podpowiemy wam jak!

5 sposobów na zakola:

  1. Terapia na porost włosów. Mogą to być wcierki i kosmetyki apteczne, lub terapia przeprowadzona w gabinecie dermatologa. Jest szansa, że po kilku miesiącach włosy na skroniach znów się pojawią!
  2. Odpowiednia fryzura. Może dłuższe włosy, które zasłonią przerzedzone fragmenty? Jeśli pozostałe włosy na twojej głowie są gęste i mocne, fryzjer z łatwością ułoży je tak, żeby zasłoniły zakola. A może super krótkie cięcie, przy którym zakola nie będą widoczne?
  3. Strzyżenie na łyso. To chyba najprostszy sposób walki z łysieniem, a trzeba przyznać, że wiele mężczyzn wygląda świetnie w takiej fryzurze (a właściwie w braku fryzury).
  4. Nakrycie głowy. Co prawda kapelusza nie da się nosić bez przerwy, ale w wyjątkowych sytuacjach nie dość, że ukryje zakola to jeszcze doda klasy i szyku.
  5. Polubienie swoich zakoli. Serio! Skoro taka twoja uroda, po co z tym walczyć? Noś je z dumą i pokaż swoją odwagę w byciu sobą.

Znacie jeszcze jakieś sposoby na zakola? Podzielcie się w komentarzach!