Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy u mężczyzny?

1
Fryzura a kształt twarzy
foto: Roman Samborskyi/shutterstock.com

Dobór odpowiedniej fryzury nie jest prostą sprawą, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Spontaniczne, nieprzemyślane strzyżenie może skończyć się katastrofą i długimi miesiącami wyczekiwania, aż włosy odrosną. Dlatego zanim wybierzemy się do fryzjera, dobrze jest zastanowić się jaka fryzura będzie dla nas najlepsza – jej kolor, długość i kształt. Każdy z tych czynników ma znaczenie, chociaż w przypadku większości panów odpada przynajmniej problem z doborem koloru. Jak więc dobrać fryzurę do kształtu twarzy u mężczyzny tak, by efekt był zachwycający?

1Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa charakteryzuje się szeroką linią szczęki, a jej długość i szerokość są zbliżone. To czego powinniśmy unikać to poszerzanie kwadratowej twarzy bujnymi włosami po bokach. W przypadku kwadratowej twarzy dążymy raczej do jej wydłużenia i wyszczuplenia, idealne będą więc fryzury krótkie po bokach i dłuższe na górze.2Twarz okrągła

Ten kształt twarzy ma podobne proporcje do twarzy kwadratowej, jednak wyróżnia się łagodniejszą linią podbródka. Twarz okrągłą również możemy optycznie wyszczuplić za pomocą fryzury. Tak jak w przypadku twarzy kwadratowej, sprawdzą się tu strzyżenia krótsze po bokach i dłuższe u góry, a także dłuższe, miękko opadające włosy z grzywką lub asymetrycznym przedziałkiem.
3Twarz trójkątna

Twarz, która rozszerza się ku górze, jest łatwa do wymodelowania za pomocą grzywki. Wystarczy postawić na fryzury opadające na czoło. Inną opcją są dłuższe włosy, wycieniowane w okolicy żuchwy.

4Twarz owalna

Owal to kształt twarzy, do którego dążymy. W przypadku mężczyzn idealnym kształtem również może okazać się twarz prostokątna, o mocniej zarysowanym podbródku. Szczęśliwi posiadacze tych kształtów twarzy będą wyglądać dobrze niemal w każdej fryzurze.

Jak widzicie, drodzy panowie, również i Wy z łatwością możecie modelować kształt swojej twarzy za pomocą fryzury. Jeśli jednak kształt Waszej twarzy nie podoba Wam się w żadnym uczesaniu, zawsze możecie postawić na fryzurę tego typu, która ukryje wszystko co się da ;):

Jaka fryzura jest najlepsza dla Was?

  • Klaudyna

    Żebym tak mojego mogła namówić na jakąś fajną zmiane…