Czy mężczyźni powinni farbować włosy?

0
foto: giorgiomtb/shutterstock.com

Przyjęło się, że farbowanie włosów jest zarezerwowane dla kobiet. Co jednak jeśli jesteś mężczyzną, a masz ochotę zaszaleć ze swoim wizerunkiem? A może po prostu nie lubisz swojego koloru włosów i nie czujesz się w nim dobrze? Czy to znaczy, że masz się z nim męczyć, bo facetowi nie wypada farbować włosów?

Ależ skąd! Będąc mężczyzną wcale nie musisz godzić się na wizerunek jakim obdarzyła cię natura, jeśli ci on nie odpowiada. Mamy na szczęście całkowitą dowolność w wyrażaniu siebie i w naszym kraju nikt nie może nikomu zabronić farbowania włosów. Mimo to mężczyźni z farbowanymi włosami wciąż są u nas rzadkością, jeśli więc zdecydujesz się na ten zabieg, przygotuj się na pełne ciekawości spojrzenia i mnóstwo pytań.

 

Dlaczego mężczyźni decydują się na farbowanie włosów?

Powodów jest kilka. Może to być chęć ukrycia siwiejących włosów i odjęcia sobie lat, może chęć wyrażenia swojej artystycznej natury, a może po prostu efekt eksperymentów z wizerunkiem i poszukiwania samego siebie. Tak czy siak, decydując się na koloryzację pamiętaj o kilku rzeczach:

  • kolor musi być dobrany do twojej karnacji i tonacji kolorystycznej. Inaczej będziesz wyglądał sztucznie, jak w peruce – a tego przecież nie chcesz, prawda?
  • włosy odrastają, a więc co kilka tygodni będziesz musiał powtarzać zabieg koloryzacji. Niestety nie da się zmienić koloru raz na zawsze.
  • włosy po koloryzacji wymagają szczególnej uwagi i pielęgnacji, przybędzie ci więc nieco obowiązków.
  • raczej nie eksperymentuj z kolorem w domu, bo może się to skończyć źle. Oddaj swoje włosy w ręce profesjonalisty, będą tam bezpieczne!

 

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule – jeśli tylko mężczyźni mają ochotę farbowac włosy, to czemu nie? Wszystko jest dla ludzi!

Jakie są wasze opinie o panach farbujących włosy?