Zabrakło Ci szamponu? Sprawdź, czym jeszcze możesz umyć włosy!

0
mycie włosów
foto: Sahacha Nilkumhang/shutterstock.com

Za pół godziny musisz wyjść z domu, biegniesz umyć włosy i okazuje się, że zapomniałaś kupić szamponu, który właśnie się skończył? To nie powód do paniki! W domu z pewnością masz inne kosmetyki, które świetnie sprawdzą się przy oczyszczaniu włosów! Nawet jeśli do tej pory nawet nie przeszło Ci przez myśl, że można użyć ich w ten sposób…

Zabrakło Ci ulubionego szamponu? Te kosmetyki dają radę i sprawdzą się w awaryjnych sytuacjach. Oczywiście nie polecamy ich do codziennej pielęgnacji (nie dają włosom wszystkiego, czego im potrzeba), ale zastosowane “jednorazowo” doskonale oczyszczą, odświeża i nie podrażnia skóry głowy. Możesz sięgnąć po nie bez wahania.

Płyn do higieny intymnej

Większość płynów do higieny intymnej nie zawiera silnych detergentów, ale charakteryzuje się łagodnym składem myjącym i pH dostosowanym do skóry. Zanim umyjesz włosy zwykłym żelem pod prysznic (co oczywiście jednorazowo również jest skuteczne), sięgnij lepiej po płyn do higieny intymnej. W odróżnieniu od żelu do ciałą nie przesusza on włosów. Łagodnie oczyszcza i odświeża, pozostawiając włosy gładkie, miękkie i miłe w dotyku.

Płyn micelarny do demakijażu

To może wydawać się dziwne, ale płyn micelarny, który zazwyczaj stosujesz do demakijażu świetnie poradzi sobie także z oczyszczeniem włosów! Jak to możliwe? Skoro płyn micelarny należy do najłagodniejszych środków do oczyszczania cery i skutecznie rozpuszcza resztki kosmetyków kolorowych, a przy tym nie podrażnia skóry – nadaje się także do oczyszczenia z nadmiaru sebum, które obciąża włosy. Możesz stosować ten produkt bez obawy, że płyn przesuszy włosy. Co więcej, płyn micelarny radzi sobie nawet z resztkami kosmetyków do stylizacji, np. pianek i lakierów.

Jak go używać? Zmocz płynem włosy u nasady i przez kilka minut starannie masuj nim skórę głowy. Ważne, by oczyścić zwłaszcza skórę i obszar u nasady włosów: nie ma sensu polewanie płynem włosów na całej ich długości, ponieważ nadmiar płynu i tak po nich spływa, a to wystarczy, aby je oczyścić. Jeśli masz na włosach resztki “ciężkich” kosmetyków (odżywki czy olejku), wystarczy po prostu użyć nieco większej ilości płynu. Sposób sprawdzi się także u osób z podrażnioną lub wrażliwą skórą głowy, ponieważ płyn nie tylko łagodnie oczyszcza, ale również tonizuje i koi.