Przydatny gadżet – rękawice do suszenia włosów

0
foto:Dmitry Suzdalev/shutterstock.com

W ofertach drogerii możemy zazwyczaj znaleźć całą masę mniej lub bardziej przydatnych gadżetów i akcesoriów do włosów. Jedne z nich, mimo że zapowiadają się dobrze, zawodzą nasze oczekiwania, podczas gdy inne, całkiem niepozorne bywają strzałem w 10! Za chwilę poznacie jeden z takich właśnie gadżetów. Rękawice do suszenia włosów – czy podbiją wasze serca?

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam rękawice do suszenia włosów, pomyślałam – po co utrudniać sobie życie? Czy rękawice osuszą włosy lepiej niż ręcznik? Lecz już po chwili przemyślałam sprawę i doszłam do wniosku, że rękawice na pewno nie utrudnią nam suszenia włosów, a wręcz mogą sprawić, że stanie się ono o wiele przyjemniejsze.

Przede wszystkim, biorąc pod uwagę to, że włosów nie należy nadmiernie pocierać, lecz odcisnąć z nich nadmiar wody, rękawice mogą nam znacznie ułatwić ten proces – a to dlatego, że łatwiej jest dostać się do nasady włosów palcami niż ręcznikiem. Tym sposobem nasze włosy nie będą odciśnięte tylko z zewnątrz, ale równomiernie, na całej powierzchni, co znacznie przyspieszy ich schnięcie i ograniczy czas suszenia suszarką.

Po drugie, co na pewno ucieszy posiadaczki kręconych włosów, ugniatanie ich przez rękawiczki jest o wiele wygodniejsze niż przez ręcznik, dzięki czemu łatwiej uzyskamy pięknie podkreślony skręt.

Jeśli z kolei zależy nam na gładkich włosach, wolnych od elektryzowania się, powinnyśmy postawić na rękawice z mikrofibry.

Co myślicie o rękawicach do suszenia włosów? Czy waszym zdaniem sprawdzą się jako alternatywa dla ręcznika?