Nie możesz się zdecydować na jeden odcień? Wypróbuj farbę, która zmienia kolor na Twojej głowie (!)

0
farba zmieniająca kolor na głowie
foto: Lil Maria/shutterstock.com

Marzysz o tym, by w dowolnym momencie z brunetki móc przeistoczyć się w blondynkę? Lubisz zaskakiwać? Wyobraź sobie, że rano w pracy masz zupełnie inny kolor włosów niż wieczorem na imprezie, choć przez cały dzień nie robiłaś NIC ze swoimi włosami. Ta farba samoistnie zmienia kolory pod wpływem temperatury otoczenia!

Były już termoaktywne lakiery do paznokci, które ciemniały, gdy np. było Ci zimno w ręce. Ale czy kiedykolwiek przyszło Ci na myśl, że podobną technologię można wykorzystać również przy produkcji farby do włosów?

Brytyjska firma The Unseen nie tylko wpadła na taki pomysł, ale również zamieniła słowo w czyn. Tak powstała innowacyjna farba, która zmienia kolor pod wpływem wahań temperatury. Osobliwy wynalazek podziwiać można było  po raz pierwszy podczas Tygodnia Mody w Londynie.

Farba nosi nazwę “Fire” i naprawdę potrafi zmieniać się niczym kameleon: od czerni (zimno), do czerwieni (gorąco), z czerni do bieli, ze srebra do błękitu, z błękitu do bieli, z czerni do żółci. Poszczególne odcienie aktywują się w zależności od temperatury otoczenia. Wpływ ma również temperatura ciała, więc niewykluczone, że kolor Twoich włosów zmieni się np. podczas treningu lub silnych emocji! Przykładowo: przejście z błękitu do bieli jest możliwe w 15 st. C., a czerwieni w czerń w 31 st. C. Farba będzie więc reagować na zmiany pogody, klimatu, pór dnia itp.

Niecodzienny wynalazek bazuje na technologii termochromicznego tuszu (podobny ma zastosowanie np. przy produkcji puszek czy kubków zmieniających kolor pod wpływem ciepła). Farba jest zmywalna – można łatwo pozbyć się jej po kilku myciach, a zastosowany w niej tusz nie jest toksyczny ani szkodliwy dla włosów i skóry. Nie ryzykujemy więc uszkodzenia włosów.

Firma ogłosiła również, że już pracuje nad nowymi pomysłami. Jednym z nich ma być farba do permanentnej koloryzacji, która ma zmieniać odcienie w zależności od tego, czy znajdujemy się w pomieszczeniu czy na zewnątrz.

Póki co wynalazek jest w fazie testowania i nie trafił jeszcze do sprzedaży. Jesteśmy bardzo ciekawe, czy produkt ma szansę stać się hitem.

Odważysz się wypróbować?