Najlepsze farby do włosów

0
foto: Africa Studio/shutterstock.com

Każda z nas nabiera czasem ochoty na wyraźną zmianę wizerunku. Czasem kończy się to na zakupach, z których wracamy z torbami nowych ciuchów, czasem jednak potrzebujemy czegoś więcej, jak nowa fryzura, a nowy kolor jest już w ogóle spełnieniem marzeń! O ile w przypadku zdecydowanego rozjaśniania włosów wskazana jest wizyta w salonie fryzjerskim, tak samodzielna zmiana koloru o 2-3 tony nie powinna przysporzyć nam problemu. W drogeriach znajdziemy całą gamę farb i szamponów koloryzujących do domowego użytku, nic tylko kupować i rozpoczynać metamorfozę!

Zanim jednak z entuzjazmem złapiecie za tubkę farby, musicie poznać kilka istotnych faktów:

  1. Kolor nigdy nie wyjdzie taki, jaki jest pokazany na pudełku farby. Przede wszystkim więc czytajmy nazwy i numerację kolorów, z której dowiemy się z jakim kolorem i jakim odcieniem mamy do czynienia. Na odwrocie pudełka producenci zazwyczaj zamieszczają informację jakiego efektu możemy się spodziewać w zależności od koloru wyjściowego.
  2. Żeby kolor wyszedł tak jak powinien, zawsze powinnyśmy stosować się do instrukcji użycia. Trzymajmy farbę na włosach tyle, ile mówi nam ulotka, nie krócej i raczej nie dłużej.
  3. Dla bezpieczeństwa dobrze jest zrobić próbę uczuleniową – nanieść odrobinę farby na skórę na nadgarstku lub za uchem i obserwować, czy nie pojawiają się podrażnienia. Producenci zazwyczaj zalecają zrobić to na 24h przed farbowaniem.
  4. Jeśli nie jesteś pewna czy wybrany kolor będzie ci pasował, zdecyduj się może na szampon koloryzujący, który zejdzie po kilku myciach, lub koloryzację półtrwałą, której efekty wytrzymają na twojej głowie do kilku miesięcy.

Znasz już podstawy farbowania włosów w domowych warunkach, ale jak wybrać odpowiednią farbę spośród tak wielu opcji?  Tu z pomocą przychodzi nam portal wizaz.pl i jego baza kosmetyków KWC (kosmetyk wszech czasów). Poznajcie 6 najwyżej ocenianych przez użytkowniczki farb do domowej koloryzacji:

1Szampon koloryzujący Marion

Użytkowniczki chwalą sobie jego zapach, łatwość aplikacji i trwałość, nawet do 2 miesięcy.

2Farba Joanna Multi Cream Color

Tutaj atutem jest kolor, który wychodzi niemal taki jak na opakowaniu, jego trwałość, to, że włosy są lśniące jeszcze przez długi czas po farbowaniu i cena produktu.

3Farba L’oreal Preference

Jest łatwa w użyciu, a włosy są po niej miękkie i lśniące.

4Farba Allwaves Cream Color

Użytkowniczki mówią o ładnym efekcie końcowym farbowania i dobrej kondycji farbowanych włosów.

5Farba Schwarzkopf Perfect Mousse

Ładny zapach i łatwość aplikacji to zalety, które podkreślają osoby używające tej farby.

6Farba Lecher Geneza Future Color

Kusi dużym wyborem kolorów i ich trwałością. Włosy po farbowaniu są miękkie i dobrze się układają.