L’oreal Professionnel Infinium Extra Strong – recenzja lakieru

0

Jeśli stylizujecie swoje włosy na co dzień, wiecie z pewnością jak istotne jest odpowiednie utrwalenie fryzury. Szczególnie jeśli uczesanie ma przetrwać cały dzień, w nie zawsze sprzyjających warunkach – wiatr, nakrycia głowy, zmiana ubioru – to wszystko może sprawić, że po naszej misternie ułożonej fryzurze nie zostanie ani śladu.

Wybór dobrego lakieru do włosów nie jest wcale łatwy. Jest w końcu tyle możliwości! Z drogeryjnych półek wołają do nas śliczne kolorowe opakowania i często dajemy się skusić, kupując lakier “na oko”, ten który akurat nam się spodobał. Później okazuje się, że to piękne opakowanie wcale nie szło w parze z jakością i lakier albo nie utrwala wcale, albo utrwala idealnie, tworząc na naszych włosach sztywny hełm nie do rozczesania.

Więc jak tu wybrać lakier, który spełni nasze oczekiwania? Za chwilę poznacie jeden z takich lakierów, który bez obaw możecie dopisać do swojej listy zakupów.

L’oreal Infinium Extra Strong

Jeśli zależy nam na trwałości fryzury przy zachowaniu jej walorów estetycznych, powinnyśmy zdecydować się na zakup lakieru profesjonalnego, takiego jakie stosują fryzjerzy w swoich salonach. Przyjrzyjmy się bliżej lakierowi Infinium marki L’oreal Professionnel.

Lakier L’oreal Infinium dostępny jest w kilku wersjach w zależności od siły utrwalania. Polecam jednak zaopatrzyć się od razu w wersję najmocniejszą – Extra Strong, która mimo swojej mocy nie zostawia na włosach sztywnej powłoki, a wręcz przeciwnie, jest praktycznie niewidoczna.

Dostępność i cena:
Lakiery z serii Infinium znajdziemy w sklepach internetowych, hurtowniach fryzjerskich a także niektórych drogeriach. Cena za butelkę o pojemności 500 ml waha się od 20 do 30 zł.

Jak każdy inny kosmetyk, lakier Infinium ma swoje wady i zalety, jednak w jego przypadku zalety zdecydowanie przeważają:

  • błyskawicznie wysycha,
  • daje naturalny efekt, mimo mocnego utrwalenia włosy są wciąż elastyczne i żyją,
  • nie skleja włosów,
  • jest matowy, nie zostawia na włosach błyszczącej warstwy,
  • ładnie, delikatnie pachnie,
  • świetnie utrwala,
  • łatwo się wyczesuje,
  • można dostać duże opakowanie w przystępnej cenie, a lakier jest bardzo wydajny.

Jeśli chodzi o wady, trzeba długo się zastanawiać, żeby coś znaleźć. Być może matowy efekt, który daje lakier może być rozpatrywany zarówno jako wada i zaleta, w zależności od tego czego oczekujemy od fryzury.

Jeśli do tej pory wahałyście się nad zakupem Infinium, myślę, że ta recenzja rozwieje wasze wątpliwości. A może używałyście go już i macie inną opinię na jego temat?