L’Oreal Paris, L’Oreal Professionnel, Tecni Art, Full Volume (pianka nadająca włosom ekstraobjętość)

0

Szukasz pianki, która naprawdę mocno podnosi włosy u nasady i stworzy na daje efekt ekstremalnej objętości? Tym razem postanowiłyśmy przetestować produkt profesjonalny, jakim jest pianka  Tecni Art, Full Volume od L’Oreal Professionnel. Producent zapewnia, że kosmetyk nadaje włosom niebywałą objętość, wyraźnie unosi je u nasady i utrwala, sprawiając, że stylizacja z powodzeniem przetrwa cały dzień. Kosmetyk nie należy przy tym do najtańszych ani łatwo dostępnych – można go kupić jedynie w profesjonalnych salonach oraz online. W opisie tego produktu otrzymujemy obietnicę, że nie obciąża włosów. Pianka przeznaczona jest zwłaszcza do stylizacji włosów normalnych oraz cienkich i delikatnych. Nadaje się również do włosów każdej długości.  Czy jest warta swojej ceny?

CECHY PRODUKTU
Kategoria: stylizacja włosów
Marka: L’Oreal Paris
Rodzaj: pianka nadająca włosom objętość, utrwala, zawiera filtry UV
Właściwości: nadaje włosom ekstremalna objętość
Pojemność: 250 ml
Opakowanie: standardowe, puszka z dozownikiem
Liczba odcieni:
Cena: ok. 45.00 zł
Dla kogo? Dla wymagających. Dla tych, które szukają kosmetyku nadającego ponadprzeciętną objętość włosów. Dla fanek kosmetyków profesjonalnych. Dla fanek kosmetyków profesjonalnych.

Pianka przy pierwszym wypróbowaniu nie robi wielkiego wrażenia. Jej zapach jest dosyć sztuczny i średnio przyjemny. A już na pewno nie jest to zapach, którym chciałybyśmy się cieszyć na włosach przez cały dzień.

Piankę nakładamy u nasady na umyte i osuszone ręcznikiem, wilgotne włosy (rozpylamy ją z odległości kilku centymetrów). Włosy możemy następnie wysuszyć suszarką, modelując pożądaną fryzurę palcami lub przy pomocy szczotki. I rzeczywiście, pod wpływem ciepła nasza fryzura bardzo szybko zamienia się w naprawdę puszystą “lwią grzywę”. Włosy są wyraźnie uniesione u nasady i wyglądają na o wiele gęstsze niż są w rzeczywistości.

Niestety, efekt ten nie utrzymuje się zbyt długo. Tego typu produkt powinien gwarantować objętość przez cały dzień. Tymczasem już po kilku godzinach możemy odczuć, że włosy są wyraźnie obciążone i stają się coraz bardziej oklapnięte. Fryzura stopniowo opada i mamy wrażenie nieświeżych włosów. Efekt ten wygląda tym gorzej, im cięższe z natury są nasze włosy. O ile przy włosach cienkich nie jest najgorzej, o tyle pianka kompletnie nie nadaje się do włosów grubych, czy np. z tendencją do przetłuszczania. Niestety, kosmetyk tylko je dociąży i podkreśli ich mankamenty, nawet jeśli na pierwszy rzut oka mamy wrażenie, że jest wręcz przeciwnie.

Cena pianki jest dość wygórowana. Za te pieniądze z pewnością możemy wybrać coś lżejszego i lepiej utrwalającego. Spodziewałyśmy się lepszych efektów!