Dowiedz się jak wybrać prostownicę idealną i ciesz się perfekcyjnie prostymi włosami!

0
foto: Daniel_Dash/shutterstock.com

Jeśli twoje włosy wymagają codziennego wygładzania, prostownica jest na pewno narzędziem niezbędnym w twojej codziennej stylizacji. Czy jednak wybrałaś prostownicę odpowiednią dla twoich włosów? Czy może przy jej wyborze nie kierowałaś się parametrami i technicznymi szczegółami? Poznaj 4 rodzaje prostownic i dowiedz się, który z nich będzie idealny dla twojego rodzaju włosów!

1Prostownica ceramiczna

Philips MOISTUREPROTECT prostownica HP8372/00 z płytkami cermaicznymi

Płytki ceramiczne zapewniają równomierne rozkładanie się ciepła, a spalenie włosów podczas używania tego typu prostownicy jest mało prawdopodobne. Najlepiej jest wybrać prostownicę o płytkach w całości ceramicznych, a nie tylko pokrytych ceramiczną powłoką – te mogą odpryskiwać i wyszczerbiać się. Prostownica ceramiczna sprawdzi się dobrze na włosach cienkich i delikatnych.

2Prostownica tytanowa

Prostownica Fox Funky z płytkami tytanowo-lustrzanymi

Płytki tytanowe nagrzewają się szybciej niż ceramiczne i szybciej rozprowadzają ciepło we włosach. Używając prostownicy tytanowej właściwie, nie musimy obawiać się o uszkodzenie włosów, lecz jeśli przytrzymamy ją na włosach zbyt długo, możemy im poważnie zaszkodzić. Ze względu na szybkie nagrzewanie się i mocne działanie, ten typ prostownicy sprawdzi się najlepiej na włosach grubych kręconych, trudnych w układaniu.

3Prostownica trumalinowa

Prostownica Ga.ma CP3 Digital Nano Tourmaline Laser Ion z płytkami ceramicznymi pokrytymi turmalinami

Trumalina to minerał, wytwarzający jony ujemne. Trumalinowe płytki mają zamykać łuski włosów, chronić je przed zniszczeniem i zapobiegać elektryzowaniu się.

4Prostownica diamentowa

Prostownica Philips SalonStraight Sonic z nano-diamentowymi płytkami ceramicznymi

Płytki diamentowe są trwałe, odporne na zarysowania i uszkodzenia. Ten typ prostownicy idealny jest dla włosów trudnych – ciężkich, grubych, kręconych, szorstkich.

Niezależnie od tego, który typ prostownicy wybierzesz, zwróć również uwagę na możliwość regulacji temperatury. Zawsze pracuj na temperaturze odpowiedniej dla twojego rodzaju włosów:

  • Włosy cienkie, delikatne, rozjaśniane – 100-170 stopni.
  • Włosy normalne, lekko kręcone, farbowane, falowane – 170 – 200 stopni.
  • Włosy grube, ciężkie, kręcone – 200 – 230 stopni.

Odpowiedni dobór powłoki płytek i dostosowanie temperatury są niesłychanie ważne, jednak nawet to nie zapewni ci całkowitej ochrony włosów przed zniszczeniem. Pamiętaj, aby zawsze przed użyciem prostownicy stosować kosmetyki termoochronne!