Jaką lokówkę wybrać?

0
foto: Roman Samborskyi/shutterstock.com

Wybierając lokówkę musimy się przede wszystkim zastanowić, jaki efekt chcemy dzięki niej osiągnąć. Drobne, spiralne loczki, miękkie grube loki a może delikatne fale? Dopóki nie odpowiemy sobie na to pytanie nie mamy co zaczynać poszukiwań lokówki.Jeśli natomiast wiemy już jak mają wyglądać nasze włosy po użyciu lokówki – super, pół drogi za nami! Przyjrzyjmy się więc lokówkom ze względu na efekt, jaki dzięki nim uzyskamy.

1Klasyczna lokówka z klipsem

foto: Venus Angel/shutterstock.com

W zależności od grubości, przy użyciu tej lokówki uzyskamy klasyczne loczki o drobnym skręcie, loki – sprężyny lub grube, tradycyjne loki. Jest to najczęściej spotykany typ lokówki.

2Lokówka stożkowa

foto: BalancePhoto/shutterstock.com

Ten typ lokówki wyróżnia się nietypowym kształtem – część nagrzewająca się jest w kształcie stożka. Dzięki tej lokówce uzyskamy piękne, mocne fale, zagęszczające się w stronę końcówek. Jest to bardzo charakterystyczny efekt, a fryzura uzyskana dzięki lokówce stożkowej jest naprawdę urocza!

3Gruba lokówka

foto: gvictoria/shutterstock.com

W założeniu ma dawać nam grube, miękkie fale, ale w rzeczywistości sprawdzi się raczej do odbicia włosów od nasady. Loki zrobione przy użyciu tej lokówki będą bardzo delikatne i szybko się rozprostują.

4Lokówka automatyczna

Babyliss Curl Secret, lokówka automatyczna

Ta lokówka robi za nas całą robotę. Wystarczy wybrać pasmo włosów i umieścić w odpowiednim miejscu – lokówka nawija je sama i po chwili wypuszcza. Ten rodzaj lokówki daje efekt drobnych, nieregularnych loków.

Efekty zastosowanie automatycznej lokówki możecie zobaczyć poniżej.

5Multistyler

foto: StockPhotosArt/shutterstock.com

To najbardziej uniwersalna opcja zakupu – multistyler posiada kilka wymiennych końcówek, z których każda jest inna. Możemy więc mieć niemal wszystkie rodzaje lokówek w jednej – czy to nie wygodne?

Efekt końcowy

Wiemy już jak dzielą się lokówki ze względu na kształt, ale efekt końcowy zastosowania lokówki zależy też od kilku innych czynników. Czy wiecie, że rodzaj loków jaki uzyskamy zależy od sposobu w jaki nawiniemy pasmo na lokówkę? Zobaczcie:

Niezależnie też jakiego kształtu jest lokówka, zawsze sprawdza się zasada, że im cieńsza lokówka tym drobniejsze loczki.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przyjrzyjmy się jeszcze pozostałym parametrom lokówki, na które warto zwrócić uwagę:

  • Materiał, z którego wykonana jest lokówka. Oszczędźcie cierpienia swoim włosom i nie kupujcie lokówek metalowych. Najlepszym wyborem jest lokówka ceramiczna! Zdarzają się też lokówki tytanowe lub trumalinowe i im też możesz bez obaw powierzyć swoje włosy.
    Regulacja temperatury. Bez tego ani rusz! Żeby nie zniszczyć włosów musisz mieć kontrolę nad temperaturą, w której je stylizujesz.
  • Podstawka. Zwróć uwagę czy lokówka ma metalową podstawkę, na której ją oprzesz gdy będzie nagrzana, tak by nie narażać na zniszczenie powierzchni stołu czy blatu. Czasami producenci lokówek dołączają do nich silikonową matę, na której można bez obaw kłaść gorącą lokówkę.
  • Długość kabla. Zwróć na nią uwagę przed zakupem, żeby nie okazało się, że po podłączeniu lokówki do gniazdka możesz zrobić co najwyżej dwa kroki.
  • Dodatkowe akcesoria w zestawie. Czasem przydaje się na przykład termoochronny pokrowiec na lokówkę, kiedy musisz ją przetransportować i nie masz czasu czekać aż wystygnie. Do lokówek stożkowych czasem dołączana jest rękawiczka, mająca chronić dłonie przed poparzeniem. Te drobne gadżety są bardzo przydatne jednak nie zawsze producenci dołączają je do zestawu.

Kilka wskazówek dla użytkowniczek lokówek

Na koniec kilka wskazówek dotyczących używania lokówki:

  • Pamiętaj, żeby dostosować temperaturę do swojego rodzaju włosów! Włosy cienkie, zniszczone, rozjaśniane nie potrzebują wysokich temperatur. Te stosujemy do włosów grubych, mocnych i zdrowych.
  • Jeśli stylizujesz włosy na ciepło zawsze używaj kosmetyków termoochronnych!
  • Żeby loki pozostały sprężyste i żywe, utrwalaj je lekkim lakierem, który nie skleja włosów.
  • Jeśli chcesz, żeby twoje loki wyglądały schludnie i regularnie, kręć każde pasmo w tym samym kierunku.