Jak wybrać suszarkę do włosów?

0
foto: Dmitry Lobanov/shutterstock.com

Suszenie włosów to czynność, która towarzyszy nam na co dzień, a suszarka jest niezbędnym elementem w naszych łazienkach. To, jaką suszarkę wybierzesz i w jaki sposób będziesz jej używać, wpływa w znaczny sposób na kondycję twoich włosów! Dlatego też wybór odpowiedniej suszarki jest niezwykle istotny. Jak więc wybrać właściwą suszarkę z dziesiątek modeli dostępnych na rynku? Ten artykuł powstał właśnie po to, aby rozjaśnić wam w głowach w kwestii wyboru suszarki do włosów!

Zacznijmy od najprostszej sytuacji: twoje włosy są zdrowe, gęste i mocne, a suszarki używasz jedynie od czasu do czasu. W tym wypadku wybór suszarki nie jest tak bardzo istotny – używając jej raz na jakiś czas nie wyrządzisz swoim włosom krzywdy.

Jednak najczęściej sytuacja wygląda zupełnie inaczej i raczej każda z nas boryka się z szeregiem włosowych problemów. W tym przypadku musimy przyłożyć większą wagę do wyboru suszarki.

Jaka powinna być suszarka idealna?

Przede wszystkim powinna być wyposażona w poniższe funkcje:

 • Regulacja temperatury i siły nawiewu. Dzięki temu będziemy mogły dostosować suszenie do naszych aktualnych potrzeb. Wyższa temperatura nawiewu przyda się, gdy potrzebujemy wysuszyć włosy na szybko, za to niższa jest dla nich bezpieczniejsza. Lekki nawiew pomoże nam podsuszyć włosy, a mocny skróci czas suszenia.
 • Jonizacja powietrza. Dzięki zastosowaniu tej funkcji, nasze włosy będą gładsze, bardziej błyszczące i nie będą się elektryzować.
 • Chłodny nawiew. Zazwyczaj służy do tego osobny przycisk. Chłodny nawiew utrwala efekty modelowania, domyka łuski włosów i nadaje im blask.

Oprócz tego dobrze jest, jeśli suszarka spełnia również następujące warunki:

 • Jest lekka. Szczególnie gdy modelujemy włosy na szczotce, jesteśmy w stanie odczuć wagę suszarki – ta czynność zajmuje trochę czasu i gdy suszarka jest zbyt ciężka, ucierpią na tym nasze ramiona.
 • Posiada wymienne końcówki: dyfuzor i koncentrator. Dyfuzor sprawdzi się świetnie przy kręconych włosach, a koncentrator pozwoli na efektywne modelowanie na szczotce.
 • Ma długi kabel. Pomyśl jak długi kabel będzie dla ciebie wygodny, biorąc pod uwagę umiejscowienie gniazdka w twojej łazience.
 • Jest cicha. Obecnie na rynku dostępne są już suszarki, których dźwięk jest wytłumiony. To bardzo ułatwia pracę, szczególnie jeśli używasz suszarki do modelowania na co dzień.

Jak prawidłowo używać suszarki?

Wiecie już na co zwracać uwagę wybierając suszarkę odpowiednią dla waszych włosów. A jak jej używać, żeby zapewnić włosom jak najlepszą ochronę? Oto kilka wskazówek:

 1. Używaj suszarki tylko wtedy kiedy nie masz innego wyjścia. Pamiętaj, że włosy najbardziej lubią schnąć naturalnie.
 2. Nie trzymaj suszarki tuż przy głowie podczas suszenia. Zachowaj jak największą odległość od włosów, żeby złagodzić działanie temperatury.
 3. Kieruj nawiew zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.
 4. Staraj się nie ustawiać najwyższej temperatury nawiewu.
 5. Na koniec każdego suszenia przełącz suszarkę na chłodny nawiew choćby na chwilę.