Jak wybrać nożyczki fryzjerskie do domowego użytku?

0
foto:AlenKadr/shutterstock.com

Coraz więcej z nas decyduje się na samodzielne podcinanie końcówek czy grzywki. Jest to o wiele prostsza i tańsza opcja niż comiesięczne wizyty u fryzjera. W dodatku podcinając włosy samodzielnie nie jesteśmy narażone na ryzyko, że zamiast 1cm włosów stracimy 7cm, co niestety zdarza się w niektórych salonach. Jeśli jednak nie chcemy zaszkodzić swoim włosom, obcinając je samodzielnie, musimy koniecznie zaopatrzyć się w profesjonalne nożyczki fryzjerskie.

Dlaczego?

A no dlatego, że niewystarczająco ostre nożyczki, zamiast ciąć włosy, będą miażdżyć ich końcówki, co bynajmniej nie wpłynie korzystnie na ich kondycję i wygląd. Poza tym komfort używania profesjonalnych nożyczek jest nieporównywalny a efekty zdecydowanie lepsze.

Ceny profesjonalnych nożyczek zaczynają się już od 100zł, nie jest to więc bardzo duży wydatek – zwróci nam się już po kilku cięciach, na które u fryzjera wydałybyśmy o wiele więcej.

Jak wybrać nożyczki fryzjerskie?

Nożyczki do domowego użytku nie muszą spełniać tak wielu wymagań, jak te przeznaczone do salonu, bo nie będziemy używać ich na co dzień. Najważniejsze, żeby były ostre. Dobrze jest też wybrać odpowiedni rozmiar, zapewniający komfort używania. Rozmiary nożyczek podawane są w calach, a standardowy rozmiar najczęściej wybierany przez kobiety to 5’- 5,5’ (w zależności od wielkości dłoni – im większe dłonie, tym dłuższe ostrza nożyczek).

Najlepiej zdecydować się na nożyczki wykonane ze stali nierdzewnej – są trwałe i posłużą nam naprawdę długo. Jeśli będziesz używać ich często, nie tylko na sobie, zwróć uwagę, żeby były lekkie – znacznie ułatwia to pracę.

Zakup odpowiednich nożyczek to nie wszystko, aby zachowały swoje właściwości trzeba o nie odpowiednio dbać. Przede wszystkim najlepiej przechowywać je w futerale, który ochroni je przed ewentualnym upadkiem i uszkodzeniami. Podczas pracy również uważaj, aby nożyczki nie spadły ci na podłogę – może to spowodować, że się rozregulowują. I co najważniejsze – żeby nożyczki zachowały swoją ostrość nie należy ciąć nimi nic innego niż włosy!

Początkujący styliści fryzur często wybierają sprzęt marki Jaguar, która posiada w swoim asortymencie modele nożyczek dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzyżeniem. Jeśli nie jesteś zdecydowana, której firmie zaufać, wybierz właśnie tą, która od wielu lat jest numerem jeden dla stylistów fryzur.