10 zaskakujących zastosowań talku

0
foto: Mila Supinskaya Glashchenko/shutterstock.com

Jeśli wydaje ci się, że talk przydaje się wyłącznie osobom posiadającym małe dzieci, jesteś w błędzie. Ten niepozorny produkt ma wiele naprawdę zaskakujących zastosowań! Zarówno w pielęgnacji ciała i włosów jak i w codziennych czynnościach domowych. A w dodatku jest bardzo łatwo dostępny i kosztuje grosze. Czas, żeby talk zagościł na twojej półce!

Poznaj 10 zaskakujących zastosowań talku:

  1. Suchy szampon. Skończył ci się suchy szampon? Użyj talku! Działa identycznie.
  2. Objętość rzęs. Przed pomalowaniem rzęs tuszem oprósz je delikatnie talkiem. Nabiorą super objętości!
  3. Dezodorant. Użyj talku jak dezodorantu i ciesz się wieloma godzinami świeżości.
  4. Woskowanie nóg. Zanim rozprowadzisz na nogach gorący wosk, przetrzyj skórę talkiem. Dzięki temu wosk nie przylgnie tak mocno i woskowanie będzie mniej bolesne.
  5. Odświeża prześcieradła. W upalne letnie noce posyp prześcieradło talkiem, zanim pójdziesz spać. Dzięki temu prześcieradło będzie miłe w dotyku, chłodne i suche, bo talk wchłonie pot.
  6. Odplamia tłuszcz. Posyp tłustą plamę talkiem i zostaw na parę chwil. Talk wchłonie tłuszcz i po plamie nie zostanie ani śladu!
  7. Odświeża książki. Posyp talkiem stronice starych książek –  pochłonie wilgoć i pleśń, zostawiając książki jak nowe.
  8. Zapobiega mrówkom. Zapach talku nie jest interesujący dla mrówek. Wystarczy, że rozsypiesz linię talku wokół drzwi lub okien i możesz być pewny, że mrówki nie zagoszczą w twoim domu. Ta metoda sprawdza się też świetnie na pikniku.
  9. Odświeża buty. Żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu butów, nasyp do nich talk i zostaw na noc.
  10. Likwiduje skrzypienie drewnianych podłóg. Wystarczy oprószyć podłogę talkiem i zamieść go tak, aby trafił do podłogowych szczelin. Koniec ze skrzypieniem!