Zapomniała ręcznika i odkryła sposób na zachwycające loki!

0

Każda posiadaczka kręconych włosów wie, że wymagają one sporo uwagi i trzeba się nieźle napracować, żeby wyglądały dobrze. Kręcone włosy mają tendencję do puszenia się i są z natury bardziej suche niż pozostałe typy, a co za tym idzie niełatwo jest uzyskać na nich efekt lśniących, sprężystych loków. Dodatkowym bardzo istotnym czynnikiem jest odpowiednie strzyżenie – dobre cieniowanie potrafi wydobyć z loków to co najlepsze.

W drodze do uzyskania idealnych loków niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Kosmetyki stworzone specjalnie do loków, podkreślające ich skręt, odpowiednie nawilżanie, domowe maski – to wszystko pomoże nam uzyskać wymarzony efekt.

A co jeśli chcemy podkreślić nasze loki już, teraz, bez czekania na efekty mozolnej pielęgnacji? Użycie lokówki wydawałoby się najprostszym sposobem, jednak wpływ wysokiej temperatury na kręcone włosy może być na tyle szkodliwy, że przekreśli efekty naszej dotychczasowej pielęgnacji.

Na szczęście są sposoby, które nie wymagają użycia ciepła!

Zobacz jaką metodę na uwydatnienie loków proponuje Donata White. Gwarantuję, że po obejrzeniu filmiku będziesz miała ochotę sama ją wypróbować!

Będzie nam potrzebny jedynie bawełniany t-shirt.

Kładziemy go przed sobą na łóżku, pochylamy się, przerzucając świeżo umyte włosy do przodu i kładziemy je na koszulce – bez pocierania nią włosów! Zawijamy dolne końce koszulki wokół głowy, tak żeby spotkały się na karku. Składamy górną część t-shirta tak, żeby kołnierzyk znalazł się na wysokości karku. Rękawki owijamy wokół głowy i związujemy je nad czołem.

W tak powstałym turbanie idziemy spać, a rano rozpuszczamy włosy i cieszymy się pięknymi, lśniącymi lokami!