Zanim zdecydujesz się rozjaśnić włosy…

0
foto: Voyagerix/shutterstock.com

Podobno mężczyźni wolą blondynki. Jest to co prawda tylko powiedzenie, ale coś w tym jest, że blond włosy są symbolem kobiecego piękna i większość z nas, kobiet, marzy o bujnej blond czuprynie. W obecnych czasach, kiedy możliwe jest uzyskanie na głowie dowolnego koloru, transformacja z brunetki w blondynkę przestała być problemem. Piękne, jasne włosy są dostępne na wyciągnięcie ręki, ale czy zastanawiałaś się kiedyś co tak naprawdę dzieje się z włosami podczas rozjaśniania? I dlaczego czasem lepiej powstrzymać się od takiej ingerencji w naturalny kolor włosów? Jeśli właśnie zastanawiasz się nad drastyczną zmianą koloru, koniecznie przeczytaj najpierw ten artykuł.

Naturalne włosy, nie poddawane wcześniej zabiegom chemicznym, są śliskie i błyszczące – ich łuska jest zamknięta. Zmiana koloru włosów wymaga dostania się składników farby, w przypadku rozjaśniania – utleniaczy – do wnętrza włosa. Jest to niemożliwe, podczas kiedy łuska włosowa jest zamknięta, dlatego też rozjaśnianie wiąże się zawsze z otwieraniem łusek włosowych, tak aby substancje rozjaśniające mogły dostać się do pigmentu zawartego we wnętrzu włosów. Po przeprowadzonym zabiegu rozjaśniania konieczne jest ponowne zamknięcie łuski włosa, a potem intensywna, regularna pielęgnacja.

Zanim zdecydujecie się na rozjaśnienie swoich włosów, pamiętaj, że:

1Rozjaśnianie wprowadza nieodwracalne zmiany w strukturze włosa

foto: Roman Samborskyi/shutterstock.com

Rozjaśniane włosy wymagają szczególnej uwagi i troski. Jeśli wasze włosy nie są w dobrej kondycji, rozjaśnianie może okazać się dla nich zgubne.

2Powinnaś skonsultować się ze specjalistą

foto: Iakov Filimonov/shutterstock.com

Dobrze jest skonsultować się ze specjalistą, który doradzi wam odpowiednią metodę rozjaśniania, lub nawet odradzi je w przypadku, gdy włosy mogą nie wytrzymać tak inwazyjnego zabiegu.

3Nie powinnaś rozjaśniać włosów samodzielnie

foto: Valua Vitaly/shutterstock.com

Nie powinno się rozjaśniać włosów w domu, na własną rękę. Używanie drogeryjnych rozjaśniaczy jest ryzykowne, zamiast wymarzonego blondu możecie uzyskać spalone włosy w kolorze żółtym.

4Ważny jest stan włosów

foto: Maryna Pleshkun/shutterstock.com

Zdrowe włosy lepiej zniosą rozjaśnianie. Najlepiej jest przygotowywać je na ten zabieg przez dłuższy czas – pielęgnując i odżywiając.

5Akcja regeneracja

foto: PhotoMediaGroup /shutterstock.com

Po zabiegu rozjaśniania włosy wymagają intensywnej regeneracji.

Wiecie już co może was spotkać, jeśli zdecydujecie się pochopnie, lub co gorsza, samodzielnie rozjaśnić włosy. Ale nie martwcie się! Jeśli dobrze przygotujecie swoje włosy do rozjaśniania, po czym oddacie je w ręce profesjonalisty, macie szansę cieszyć się pięknymi, zdrowymi blond włosami!