Wycieniowane fryzury na długich włosach – komu pasują?

0
foto: DreamBig/shutterstock.com

Z pewnością każda z was będąc w salonie fryzjerskim usłyszała choć raz w życiu propozycję wycieniowania włosów. Co to takiego? Cieniowanie to po prostu strzyżenie warstwowe – stopniowanie. Wycieniowane włosy nie są jednej długości, lecz gładko przechodzą od krótszych do dłuższych warstw. Na idealnie wycieniowanych włosach granice pomiędzy warstwami nie powinny być widoczne, a poszczególne warstwy powinny ładnie zlewać się w całość. Dobrze wykonane strzyżenie warstwowe sprawi, że włosy będą pięknie się układać, będą sprężyste i pełne życia. Chcecie dowiedzieć się czy ten rodzaj strzyżenia będzie dla was odpowiedni?

Wycieniowane fryzury na długich włosach – kto będzie wyglądał w nich dobrze?

 1. Osoby o gęstych, ciężkich włosach
  Cieniowanie doda ciężkim włosom lekkości i sprawi, że włosy nie będą zbytnio obciążone, podniosą się u nasady i odżyją. Warstwowa fryzura doda ciężkim włosom dynamiki, a krótsze pasma okalające twarz podkreślą jej rysy i dodadzą charakteru.

 2. Osoby o kręconych włosach
  Umiejętne cieniowanie potrafi wydobyć skręt włosa – może się okazać, że twoje, dotychczas falowane, włosy nagle przeistoczą się w burzę loczków! W dodatku warstwowe strzyżenie uchroni cię przed efektem trójkątnej głowy, czyli przypłaszczonych, obciążonych włosów przy nasadzie, które rozchodzą się na boki wraz z długością i zaczynają się kręcić/falować dopiero od połowy.
 3. Osoby o okrągłej lub kwadratowej twarzy i mocnych rysach
  Długie, proste włosy nie są w stanie zatuszować mankamentów naszej twarzy. Wręcz przeciwnie – dwie pionowe linie wzdłuż twarzy uwydatnią jej rysy, czy tego chcemy czy nie. Dzięki wystopniowanym włosom możemy optycznie modelować twarz – ukryć to, czego w niej nie lubimy i podkreślić jej zalety.

Kto nie powinien się decydować na wycieniowane fryzury?

 1. Osoby o cienkich włosach
  Wbrew powszechnie panującej opinii, że cienkie włosy powinno się cieniować, będziemy wam to odradzać. Cienkie włosy po wycieniowaniu będą jeszcze cieńsze i może się to skończyć smętnymi, pojedynczymi pasmami dyndającymi na plecach. A tego chyba nie chcemy?
 2. Osoby o mocno kręconych włosach
  Osoby o mocno kręconych włosach może nie tyle nie powinny decydować się na cieniowanie, co raczej zachować przy nim ostrożność – istnieje ryzyko, że zbyt mocno wycieniowane włosy zamienią się w dziką grzywę nie do okiełznania!

Zdarza wam się cieniować włosy, czy stawiacie raczej na proste cięcia?