Świetny sposób na fale z użyciem… bardzo dziwnej suszarki

0
foto:wavebreakmedia/shutterstock.com

Czy próbowałyście kiedyś wyczarować na swojej głowie fale? Nie jest to wcale takie proste. Za pomocą lokówki zawsze wyjdą nam po prostu loki, a nie każdy potrafi posługiwać się prostownicą w taki sposób, aby w efekcie włosy były falowane. Rozwiązaniem jest oczywiście falownica, ale co jeśli masz ochotę na fale a falownicy brak? Z pomocą mogą przyjść nam zwykłe warkocze!

Żeby uzyskać drobne, niedbałe fale wystarczy, że zapleciemy włosy w kilka warkoczy dobieranych – najlepiej holenderskich. Jeśli twoje włosy są cienkie, wystarczą dwa warkocze. Im grubsze włosy tym więcej warkoczy będziemy potrzebować, żeby uzyskać fale.

Jak zabrać się za robienie fal za pomocą warkoczy? Najlepiej najpierw zmoczyć włosy, lub ewentualnie porządnie spryskać je lotonem do stylizacji. Następnie zaplatamy ciasno warkocze, po czym suszymy włosy suszarką. Swoją drogą, czy widziałyście kiedyś taki genialny koncentrator powietrza jaki ma dziewczyna na filmiku?

Kiedy włosy już są suche zostawiamy je na kilka minut do wystygnięcia, lub kierujemy na nie przez chwilę chłodny nawiew suszarki. Dodatkowo możemy lekko przeprostować końcówki. Rozpuszczamy warkocze i fale gotowe!