Strzyżenie włosów na gorąco – warto czy nie?

0
foto:megaflopp/shutterstock.com

Od pewnego czasu wiele salonów fryzjerskich ma w swojej ofercie podcinanie włosów na gorąco. Usługa ta wykonywana jest za pomocą specjalnie zaprojektowanych nożyczek, z możliwością regulacji temperatury ostrzy od 90 do 150 stopni. Jesteście ciekawe czy takie strzyżenie jest dla naszych włosów lepszym wyborem niż klasyczne cięcie na zimno?

Co daje naszym włosom strzyżenie na gorąco?

Głównym celem cięcia włosów na gorąco jest uszczelnienie końcówek. Wysoka temperatura ostrzy sprawia, że podczas strzyżenia końcówki zostają natychmiast zamknięte, dzięki czemu włosy nie tracą wilgoci. Włosy podcięte na gorąco są zatem lepiej chronione przed czynnikami zewnętrznymi i mniej podatne na uszkodzenia. Regularne podcinanie włosów gorącymi nożyczkami może sprawić, że na dobre pożegnamy rozdwojone końcówki!

Czy warto zdecydować się na strzyżenie gorącymi nożyczkami?

Jak najbardziej! Mimo, że taka usługa jest droższa niż standardowe strzyżenie, jej efekty warte są wyższej ceny. Dzięki podcinaniu włosów na gorąco będziemy mogły odwiedzać fryzjera zdecydowanie rzadziej, nasze włosy będą mocniejsze, zdrowsze i pełne blasku. Ta inwestycja bez wątpienia nam się zwróci!