Sposoby na cienkie włosy

0
foto: se media/shutterstock.com

Cienkie włosy są jednym z najbardziej problematycznych typów włosów. Wymagają zastosowania wielu zabiegów i włożenia sporo pracy aby wyglądać dobrze, a z drugiej strony powinnyśmy na nie chuchać i dmuchać – są wyjątkowo delikatne i jest ich przeważnie na tyle mało, że aż szkoda dodatkowo niszczyć je stylizacją dodającą objętości. Często posiadaczki cienkich włosów stają więc przed wyborem – fryzura bezpieczna dla włosów czy ładna?

Na szczęście istnieją pewne sposoby, które pomogą nam wyglądać dobrze, nawet jeśli nasze włosy są wyjątkowo cienkie. Poznajcie je!

1Odpowiednie cięcie

Długie włosy mają tendencję do opadania pod własnym ciężarem, mogą więc nie być dobrym wyjściem w przypadku cienkich włosów – fryzura będzie przyklapnięta, a nawet ulizana. Świetnym rozwiązaniem będzie tu cięcie na bob’a – krótkiego lub w wersji long – krótsze włosy automatycznie podnoszą się i nabierają życia. W przypadku cienkich włosów zależy nam, aby fryzura żyła, ruszała się razem z nami. Kolejna rzecz, jakiej cienkowłose osoby powinny unikać, to cieniowanie, które pozbawi nas objętości. Stawiamy raczej na proste cięcia, szczególnie w przypadku dłuższych włosów.

2Odpowiednie farbowanie

Trójwymiarowa koloryzacja doda fryzurze głębi. Przenikające się odcienie blondu, jaśniejsze refleksy, połączenia kolorów – to wszystko sprawi, że włosy będą wyglądały na gęstsze.

3Odbicie od nasady

Cienkie włosy bywają przyklapnięte, nawet tuż po myciu – po prostu taka ich natura. Aby tego uniknąć możemy stosować kosmetyki unoszące włosy u nasady, najlepiej w formie sprayu (pianka może za bardzo obciążyć cienkie włosy). Pomocne mogą okazać się też wcierki, które nie dość, że odżywią włosy (a niektóre nawet przyspieszą ich porost), to jeszcze wtarte w skórę głowy tuż po myciu uniosą włosy przy nasadzie.

4Suszenie

Aby podczas suszenia włosy nabrały objętości, poruszaj głową, kieruj strumień powietrza pod różnymi kątami, roztrzepuj włosy palcami. Ładny efekt da też suszenie włosów na grubej, okrągłej szczotce.

5Uczesanie

Unikaj ulizanych fryzur. Wypuszczaj pojedyncze pasma z upięcia, tak żeby coś działo się przy twarzy. Podnieś włosy na czubku głowy, żeby nadać ładny kształt głowie. Jeśli nosisz rozpuszczone włosy, od czasu do czasu przełóż przedziałek na drugą stronę – zanim włosy się przyzwyczają będą ładnie odbite od nasady. Na wielkie wyjścia możesz podtapirować lekko włosy u nasady, pamiętaj jednak, żeby nie robić tego zbyt często.

6Objętość

Fale, loki, loczki – to jest to, co genialnie doda nam objętości. Najlepiej jest unikać zbyt częstej stylizacji na gorąco, która jest zbyt inwazyjna dla cienkich włosów, ale jest wiele sposobów na loki lub fale bez użycia ciepła. Wystarczy np. po myciu związać podsuszone włosy w ślimaczki i zostawić do wyschnięcia.

Jeśli borykasz się z problemem cienkich włosów, poszukaj pomocy na blogach skierowanych do osób z tym problemem. Na blogu martusiowykuferek.pl znajdziesz kompedium wiedzy o pielęgnacji cienkich włosów, a na hairbyjul.pl nauczysz się jak krok po kroku wykonywać fryzury dodające włosom objętości.