Sposób na naturalnie falowane włosy

1
foto: Yevgeniya Bondarenko/shutterstock.com

Falowane włosy to idealna fryzura na lato! Lekkie fale, miękkie loki, włosy czesane wiatrem, może jakiś kwiat wpięty za uchem – to ideał wakacyjnej fryzury i nic więcej nam nie trzeba! Lecz co jeśli twoje włosy są z natury proste jak druty i czesane wiatrem fale po prostu u ciebie nie istnieją? Dla osób takich jak Ty mamy dziś specjalny tutorial!

Pofalowanie prostych włosów nie jest wcale takie proste jak mogłoby się wydawać – ciężko bowiem przesadzić ze skrętem, jeśli nie mamy wprawionej ręki. A w przypadku fal, cały ich urok tkwi w tym, że są naturalne i zwiewne, a nie wystylizowane i sztuczne. Granica pomiędzy tymi naturalnymi a wyczesanymi jest cienka i łatwo ją przekroczyć. Jednak stosując naszą dzisiejszą metodę nie ma szans, żeby przedobrzyć i skończyć z burzą sztywnych loczków! Jest to najprostszy sposób na uzyskanie naturalnego, nieregularnego skrętu i super objętości.

Metoda, o której mowa jest super prosta: wystarczy zapleść włosy w dwa warkocze i przeciągnąć po nich kilkukrotnie prostownicą, tak żeby ciepło dostało się w każdy zakamarek warkocza. Jeśli twoje włosy są grube, zamiast dwóch warkoczy zapleć cztery, lub nawet więcej – im więcej ich zapleciesz, tym drobniejszy uzyskasz skręt. Po użyciu prostownicy zostaw włosy na kilka minut, żeby całkowicie ostygły a kształt zdążył się utrwalić. Następnine rozpuść włosym rozczesz palcami i fryzura gotowa!

Hair by @makeupbysanchez

A post shared by The Best Hair Inspo Videos 🎥 (@hair.video) on

 

  • Paulina

    Próbowałam! To naprawdę działa 😀