Sombre, ombre, baleyage… czym się różnią?

0
foto: Africa Studio/shutterstock.com

Sombre, ombre, baleyage i wiele innych… w kwestii koloryzacji włosów ilość określeń i technik jest tak ogromna, że można się pogubić! I jak tu wybrać coś dla siebie? Jak rozróżnić te wszystkie trudne słowa i jak wytłumaczyć styliście fryzur czego tak naprawdę oczekujemy? Spokojnie, już spieszymy wam z pomocą. Poznajcie różnice pomiędzy najpopularniejszymi typami koloryzacji – ombre, sombre i baleyage.

1Ombre

foto: Charmer/shutterstock.com

Tradycyjne ombre to koloryzacja ciemniejsza przy nasadzie, stopniowo rozjaśniająca się ku dołowi. Często bardzo kontrastowa – od ciemnych brązów, czasem czerni, aż do jasnego blondu.

2Sombre

foto: Ann Haritonenko/shutterstock.com

Jak sama nazwa wskazuje (sombre = soft ombre), jest to delikatniejsza forma koloryzacji ombre. Odcienie nie są tak kontrastowe, przez co efekt koloryzacji jest bardziej wielowymiarowy. Granica kolorów w sombre jest często rozmyta i bywa ledwie zauważalna.

3Baleyage

foto: sanneberg/shutterstock.com

Baleyage to technika, która polega na rozjaśnieniu niektórych partii włosów w celu wydobycia kontrastu i nadania trójwymiarowości koloru, a co za tym idzie efekt koloryzacji nie jest tak wyrazisty jak w przypadku ombre i sombre.. Baleyage z założenia ma wyglądać naturalnie i składać się z kilku odcieni koloru – nie z kilku kolorów.