Prosty trik, dzięki któremu prostowanie włosów będzie jeszcze łatwiejsze!

0
foto:Dean Drobot/shutterstock.com

Jak już zapewne wiesz, stylizowanie włosów za pomocą prostownicy nie należy do najzdrowszych zabiegów. Włosy poddawane często wpływowi wysokiej temperatury mogą stać się przesuszone, kruche i delikatne. W trosce o ich kondycję należy więc ograniczyć stylizację na gorąco do minimum. Ale co jeśli twoje włosy bez użycia prostownicy przypominają stertę siana i za nic nie chcesz pokazać się ludziom w takim stanie? Cóż, w tym przypadku najlepiej będzie jeśli zminimalizujesz ryzyko uszkodzenia włosów podczas prostowania za pomocą pewnego triku.

Zanim jednak przejdziemy do triku, powiedzmy sobie jedną, bardzo ważną rzecz: stylizując włosy za pomocą prostownicy, czy jakiegokolwiek innego urządzenia narażającego włosy na kontakt z wysoką temperaturą, zawsze pamiętaj, aby stosować kosmetyki termoochronne! W dużym stopniu ograniczają one negatywny wpływ ciepła na strukturę włosa. Za to trik, który poznasz za chwilę ogranicza czas, w którym twoje włosy mają styczność z wysoką temperaturą, stosując więc oba kroki razem masz szansę na uchronienie włosów przed szkodliwym wpływem prostownicy.

Trik, o którym mowa, jest tak naprawdę bardzo prosty. Na czym polega?

Wystarczy, że prostując włosy będziesz prowadzić grzebień tuż przed prostownicą. Grzebień nadaje pasmom kierunek i zapobiega ich odkształcaniu się podczas prostowania. Jednocześnie równomiernie rozdziela pasma włosów, co sprawia, że ciepło ma ułatwiony do nich dostęp. Dzięki temu twoje włosy będą idealnie proste już po pierwszym przeciągnięciu prostownicą!

Na poniższym filmiku zobaczysz jak wygląda to w praktyce:

Cute style @hairbyamberjoy

A post shared by The Best Hair Inspo Videos ???? (@hair.video) on