Podcinanie włosów w domu – 5 zasad, dzięki którym to ci się uda

0
foto:Anetlanda/shutterstock.com

Samodzielne podcinanie końcówek to często bardzo kusząca opcja – zwłaszcza gdy do fryzjera daleko, w portfelu pustki a końcówki aż się proszą o odświeżenie. Jeśli tylko masz ku temu wystarczające umiejętności, samodzielne podcinanie włosów jest jak najbardziej dopuszczalne, lecz żeby im niechcący nie zaszkodzić, powinnaś przestrzegać kilku zasad. Jakich? Tego dowiesz się z naszego artykułu, więc czytaj dalej!

1Dobre nożyczki przede wszystkim

Bez dobrych nożyczek nie ma dobrego strzyżenia. Jeśli nie chcesz zmiażdżyć końcówek podczas podcinania, zaopatrz się koniecznie w profesjonalne nożyczki, które są odpowiednio ostre i nie używaj ich do cięcie niczego oprócz włosów!

2Proste cięcia są najbezpieczniejsze

Cieniowanie to wyższa szkoła jazdy. Owszem, są techniki ułatwiające samodzielne cieniowanie włosów, lecz jeśli nie jesteś mistrzem nożyczek, raczej nie ryzykuj i pozostań przy strzyżeniu na prosto.

3Pamiętaj o warstwach

Jeśli twoje włosy nie są wyjątkowo cienkie, pamiętaj aby podczas strzyżenia podzielić je na warstwy i ciąć jedną warstwę po drugiej. Próbując podcinać wszystkie włosy na raz, z pewnością nie uzyskasz prostej linii, a nie chcesz przecież skończyć z poszarpanymi końcówkami?

4Uważaj ze strzyżeniem na mokro

Pamiętaj, że włosy po wysuszeniu lekko się unoszą a więc stają się optycznie krótsze. Jeśli podcinasz końce na mokro, zwróć uwagę aby zostawić włosy nieco dłuższe niż powinny być, inaczej możesz bardzo zdziwić kiedy wyschną.

5Ostrożnie z grzywką

Podcinanie grzywki lepiej zostawić profesjonalistom. Ale jeśli już koniecznie musisz ją podcinać, pamiętaj aby w trakcie strzyżenia nie trzymać jej między palcami, lecz pozwolić żeby luźno leżała na czole. Inaczej może się wywijać i utrudniać ci stylizację fryzury jeszcze bardziej. Grzywkę podcinaj po kilka milimetrów i kontroluj długość – łatwo bowiem przesadzić i męczyć się z zapuszczaniem przez kolejne tygodnie. I uwaga na oczy!