Nieudana koloryzacja… jak pozbyć się jej efektów?

0
Foto: JRP Studio/shutterstock.com

Każda z nas zdaje sobie chyba sprawę z tego, że chcąc zmienić kolor włosów najlepiej jest oddać je w ręce profesjonalisty. Jednak nawet najlepsi fryzjerzy miewają gorsze dni i koloryzacja mimo wszelkich starań może nie wyjść tak jak powinna… Idealnym rozwiązaniem byłoby oczywiście natychmiastowe przefarbowanie włosów, ale co jeśli taka opcja nie wchodzi w grę? W takim przypadku możemy ratować się domowymi sposobami na przyspieszenie wypłukania koloru z naszych włosów. Chcecie dowiedzieć się jak to zrobić?


Sposoby, które dziś wam przedstawimy, uratowały już głowę niejednej z nas. Zwłaszcza panie, które lubią eksperymentować z koloryzacją w domowym zaciszu, na pewno znają świetnie metody na wywabianie nieudanego koloru. I mimo, że cudów nie ma – żaden z tych trików nie sprawi, że nasze włosy wrócą do stanu sprzed koloryzacji – to jednak zdecydowanie szybciej pozbędziemy się niechcianych efektów.

Soda oczyszczona

Podczas mycia wystarczy dodać do szamponu łyżeczkę sody oczyszczonej. Wybierzcie do tego łagodny szampon – bez SLS. Mieszankę należy wmasować delikatnie we włosy i zostawić na 1-2 minuty. Po tym czasie spłukujemy włosy i nakładamy maskę. Po jej spłukaniu koniecznie musimy zakwasić włosy – soda otworzyła ich łuski, aby wypłukać wszystkie zbędne składniki z wnętrza (w tym i farbę), a kwaśna płukanka z powrotem je domknie. Wystarczy spłukać włosy rozcieńczonym octem jabłkowym, w proporcjach 1 łyżka:1 litr wody.

Szampony przeciwłupieżowe

Szampony przeciwłupieżowe mają to do siebie, że zdecydowanie przyspieszają wypłukiwanie koloru z włosów. Niestety przy tym mają tendencję do przesuszania naszych włosów, pamiętajmy więc o ich intensywnym nawilżaniu i odżywianiu podczas przeciwłupieżowej kuracji.

Miód

Maska z miodu delikatnie przyspieszy proces wypłukiwania koloru z włosów, należy ją jednak stosować regularnie i przez dłuższy czas. Mimo, że efektów nie zobaczymy od razu, warto na nie zaczekać, bo miód, oprócz właściwości rozjaśniających ma również silne działanie odżywcze.