Naturalne sposoby na rozjaśnienie włosów

0

Czy uzyskanie ładnego chłodnego odcienia blondu bez chemicznej ingerencji w strukturę włosa jest w ogóle możliwe? No cóż, nie jest to takie proste. Jeśli nasze włosy są ciemne, a w głowie świta nam pomysł totalnej metamorfozy koloru, niestety naturalne sposoby na nic się nie zdadzą i niezbędna będzie wizyta w salonie fryzjerskim. Jeśli natomiast jesteś szczęśliwą posiadaczką włosów w kolorze blond, który chcesz nieco rozjaśnić i podkreślić – mam dla ciebie dobre wieści! Wizyta u fryzjera nie będzie konieczna.

Istnieją pewne naturalne sposoby, dzięki którym możesz uzyskać kolor nawet kilka tonów jaśniejszy. Metody te jednak wymagają czasu i wytrwałości, a efekty możesz zobaczyć dopiero po kilku tygodniach regularnego stosowania. Mimo to warto poświęcić ten czas i włożyć trochę wysiłku, aby zaoszczędzić włosom agresywnego zabiegu dekoloryzacji! Twoje włosy odwdzięczą ci się za to pięknym, zdrowym wyglądem, bo domowe metody nie dość, że je rozjaśnią, to jeszcze zadziałają regenerująco.

Przejdźmy więc do rzeczy – jakie są naturalne sposoby na rozjaśnienie włosów?

1Rumianek

Płukanki rumiankowe to najpopularniejsza domowa metoda rozjaśniania włosów. Zaparz dwie torebki rumianku w garnku wody i po wystygnięciu naparu spłucz nim uprzednio umyte włosy. Dla spotęgowania efektu możesz zaopatrzyć się w szampon i odżywkę na bazie rumianku.

2Cytryna

Jak powszechnie wiadomo, cytryna ma właściwości rozjaśniające. Możesz stosować ją jako płukankę, wyciskając cytrynę do miski z wodą i płucząc nią włosy po umyciu lub stosować domowe maski do włosów zawierające cytrynę (np. cytryna, miód, żółtko jaja i oliwa z oliwek). Cytryna nie dość, że działa rozjaśniająco, to dodatkowo cytrynowe płukanki pięknie zamykają łuski włosów, dzięki czemu włosy będą gładkie i lśniące.

3Miód

Proces rozjaśniania włosów za pomocą miodu jest długotrwały, lecz zawsze można trochę go przyspieszyć, stosując miodowe maski zamiennie z cytryną i rumiankiem. Mieszamy miód z odżywką o jak najprostszym składzie i nakładamy na włosy na kilka godzin. Najlepiej jest dodatkowo owinąć włosy folią, a na to założyć ciepłą czapkę – temperatura wspomaga działanie miodu.

Oprócz powyższych, typowo naturalnych sposobów możemy wspomagać się też kosmetykami stworzonymi specjalnie dla włosów blond – regularne używanie szamponów, masek i odżywek dla blondynek pomoże nam uzyskać włosy nawet o kilka tonów jaśniejsze, a wciąż jest o wiele bezpieczniejsze niż rozjaśnianie w salonie.