Najpopularniejsze metody przedłużania włosów

0
foto: Focus and Blur/shutterstock.com

Zapuszczanie włosów to wyczerpujący i długotrwały proces. W dodatku efekt nie zależy do końca od nas – bywają osoby, których włosy nie chcą rosnąć i już. I co wtedy? Możemy pożegnać się z wizją pięknej, długiej fryzury na jakąś specjalną okazję? Nic z tych rzeczy. Na szczęście technologia w obecnych czasach wychodzi naprzeciw osobom, które mają problem z zapuszczeniem włosów lub chcą po prostu przyspieszyć ten proces. Istnieje wiele metod na przedłużenie włosów, jedne mniej, inne bardziej popularne. Za chwilę poznacie te najczęściej wykorzystywane i najłatwiej dostępne metody.

Najpopularniejsze metody przedłużania włosów:

1Metoda keratynowa

Przedłużanie włosów na gorąco – pasemka doczepianych włosów łączone są z naturalnymi za pomocą rozgrzanej keratyny, która twardnieje po ostygnięciu. Jest to dość bezpieczna metoda przedłużania włosów, a jej efekty przy odpowiedniej pielęgnacji mogą utrzymać się nawet do pół roku.

2Mikroringi

Najpopularniejsza metoda przedłużania włosów na zimno. Pasemka doczepianych włosów łączymy z pasemkami naturalnych za pomocą mikro obrączek, które zaciskamy specjalnymi szczypcami. Metoda jest dość szybka w wykonaniu a jej efekty utrzymają się kilka miesięcy.

3Ultradźwięki

Kolejna metoda przedłużania na zimno, za pomocą specjalnego urządzenia. Przedłużanie ultradźwiękami jest bezpieczne nawet dla zniszczonych włosów, a miejsca łączenia włosów naturalnych z doczepianymi są prawie niewidoczne. Problematyczne jest jednak ściąganie pasemek, które trwa o wiele dłużej niż w przypadku pozostałych metod.

4Clip – in

Najbezpieczniejsza z metod przedłużania włosów, którą wykonasz samodzielnie w domu. Pasma włosów wpinamy w nasze włosy za pomocą spineczek. Nie jest to trwała metoda – włosy doczepiamy i zdejmujemy kiedy chcemy.

Na którąkolwiek z metod się nie zdecydujecie, musicie wiedzieć, że trwałość efektu przedłużania włosów zależy przede wszystkim od was – przedłużone włosy wymagają specjalnej pielęgnacji i ostrożnego traktowania. Dużo zależy też od tempa w jakim rosną wasze włosy – im szybciej, tym szybciej będzie konieczne odświeżenie fryzury, polegające na podciągnięciu pasemek.

Bardzo istotny jest też wybór samych włosów – pamiętajcie, aby nie decydować się na włosy syntetyczne. Mimo, że są o wiele tańsze, to utrzymanie ich w dobrej kondycji przez dłuższy czas jest praktycznie niemożliwe. Lepiej zainwestować we włosy naturalne, które mogą służyć wam przez długi czas.