Jak zmyć z włosów nadmiar lakieru?

0
foto:puhhha/shutterstock.com

Na pewno znacie to uczucie, kiedy po imprezie nadchodzi moment na zmycie makijażu i rozmontowanie misternie upiętej fryzury. Często jest już późno, a my, zmęczone, nie mamy siły i ochoty walczyć z kolejnymi warstwami makijażu i warstwą lakieru we włosach. Jednak pozostawienie ich na noc nie jest najlepszym wyjściem i może odbić się niekorzystnie na kondycji naszej cery i włosów. Jak więc ułatwić sobie ten proces?

Pierwszym, najbardziej oczywistym rozwiązaniem, jakie przychodzi nam na myśl w kwestii włosów, to wyczesanie z nich lakieru. I bardzo dobrze! Jest to standardowa procedura. Wyczesując lakier z włosów kierujmy się od końcówek w górę. Pomocna będzie nam szczotka z włosia lub tangle teezer. W przypadku mocnych włosów o dobrej kondycji ten sposób będzie wystarczający i w kilka chwil pozbędziemy się nadmiaru lakieru i środków do stylizacji.

Jednak czasem zdarza nam się zaszaleć z ilością lakieru i wtedy wyczesywanie go może skończyć się utratą wielu włosów, szczególnie, jeśli nasze włosy nie są w najlepszej kondycji…

Jak temu zaradzić?

1Krok 1

W takim przypadku zapomnijmy o wyczesywaniu i przejdźmy od razu do mycia.

2Krok 2

Na zwilżone włosy nakładamy porcję odżywki, wmasowujemy ją dokładnie i zostawiamy na kilka minut. Przez ten czas odżywka zmiękczy włosy i warstwę lakieru.

3Krok 3

Zanim spłuczemy odżywkę, przeczeszmy włosy palcami, żeby pozbyć się posklejanych pasm i kołtunów i dopiero po tym przechodzimy do spłukiwania i właściwego mycia.

Dzięki zastosowaniu tej metody wasze włosy nie ucierpią ani trochę!