Jak uzyskać kręcone włosy na wieczorne wyjscie?

0

Piękne, miękkie loki to bardzo kobieca fryzura, która podkreśli urodę każdej z nas. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet na wieczorne wyjście decyduje się właśnie na kręcone włosy. Jeśli twoje włosy kręcą się naturalnie i nie musisz przykładać do nich dużej uwagi bo i tak wyglądają pięknie same z siebie – jesteś szczęściarą! A co jeśli twoje włosy są proste jak druty lub kręcą się tylko miejscami i to zawsze nie tam, gdzie trzeba? No cóż, w takim wypadku pozostaje nam wykorzystać któryś ze sposobów na kręcone włosy.

Metod na uzyskanie loków jest bardzo wiele. Pierwsza, która przychodzi do głowy każdej z nas to oczywiście lokówka! Ale uwaga – zbyt częste stosowanie lokówki może doprowadzić nasze włosy do opłakanego stanu, dlatego powinnyśmy w miarę możliwości ograniczyć stylizację na gorąco do minimum. Wyobraź sobie co musi dziać się z włosami, gdy mają regularny kontakt z urządzeniem nagrzanym nawet do 200 stopni!

Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym uzyskamy wymarzone loki bez użycia ciepła, a co za tym idzie bez ryzyka osłabienia włosów. Za chwilę poznacie jedną z tych metod i przekonacie się, że lokówka wcale nie jest wam potrzebna!

Będziemy potrzebować elastycznej opaski do włosów – może być szeroka, bawełniana lub cienka, z gumki.

  1. Rozczesz dokładnie umyte, wyschnięte włosy i załóż na nie opaskę.
  2. Zaczynając od twarzy, wybieraj grube pasma włosów i jedno po drugim przewijaj je wokół opaski.
  3. Kiedy dojdziesz do połowy głowy, zacznij nawijanie pasm z drugiej strony.
  4. Kontynuuj zawijanie pasm, dopóki nie pozbędziesz się wszystkich luźnych włosów.
  5. Zostaw włosy w tej postaci na kilka godzin, lub nawet na noc.
  6. Zdejmij opaskę i ciesz się pięknymi lokami!

Jeśli loki są ci potrzebne na wieczór, możesz nawinąć je na opaskę już rano. Użyj wtedy ozdobnej opaski lub po prostu opaski w kolorze twoich włosów, żeby nie rzucała się w oczy. Włosy nawinięte na opaskę wyglądają ładnie już na tym etapie i spokojnie możesz chodzić w tym uczesaniu cały dzień. A wieczorem tylko ściągniesz opaskę i fryzura gotowa!