Jak upinać włosy na noc?

0
foto: Yuganov Konstantin/shutterstock.com

Jeśli po przeczytaniu tytułu przychodzi ci na myśl pytanie: “Po co w ogóle upinać włosy na noc?”, koniecznie czytaj dalej. Poznasz bowiem za chwilę kolejny krok do zdrowych i mocnych włosów, który przyniesie szybkie efekty, jeśli włączysz go do swojej regularnej pielęgnacji.

Upinanie włosów na noc jest niezwykle istotne! Rozpuszczone włosy są podatne na uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku pocierania o poduszkę. Łatwiej się plączą i kruszą, chętniej elektryzują. Może się też zdarzyć, że przygnieciesz sobie długie pasma i niechcący stracisz trochę włosów… Jak widzisz, lepiej po prostu związać włosy i pozbyć się tych wszystkich problemów.

Sposób wiązania włosów na noc jest również bardzo ważny. nie chcemy przecież przez przypadek zaszkodzić naszym włosom! A to właśnie może się stać, gdy zwiążemy je zbyt ciasno lub zbyt wysoko. Z kolei gdy upniemy je zbyt nisko, będzie nam po prostu niewygodnie.

Jak więc upinać włosy  na noc? Są dwa idealne rozwiązania

Warkocz

Włosy zaplecione w luźny warkocz będą bezpieczne i nie będą ci przeszkadzać podczas snu. W przypadku tego upięcia możesz mieć pewność, że cebulki nie będą obciążone.

Koczek ślimak

Koczek luźno zebrany na wysokości potylicy i zwinięty wokół własnej osi. Pamiętaj, aby nie używać do niego gumek, które mogą niepotrzebnie naciągnąć włosy. Wystarczy że zwiniesz włosy w ślimaka i upniesz spineczką. Koczek powinien być na takiej wysokości, żeby leżał na poduszce kiedy śpisz. Jeśli będzie za wysoko, może obciążać cebulki, a jeśli zrobisz go za nisko, będzie ci po prostu niewygodnie.

Które upięcie sprawdzi się u ciebie? Spróbuj obu i przekonaj się sama. Jedno jest pewne – regularne upinanie włosów na noc pomoże ci w walce o zdrowe, mocne włosy!