Jak naturalnie przyciemnić włosy?

0

My kobiety tak już mamy, że zawsze musimy ulepszać coś w naszym wyglądzie. Czy znacie choćby jedną dziewczynę zadowoloną ze swojego naturalnego koloru włosów? Mimo, że natura wie co robi obdarzając nas kolorem włosów idealnie pasującym do karnacji i oczu, to jednak większość z nas nie docenia tej naturalnej harmonii kolorystycznej i przez większość życia eksperymentuje z koloryzacją.

Niestety regularne farbowanie może być zgubne dla naszych włosów – silne środki chemiczne zawarte w farbach działają na włosy drażniąco, osłabiają ich strukturę i wcale nie jest łatwo przywrócić włosom kondycję sprzed zabiegów koloryzacji.

Istnieją jednak naturalne sposoby, pozwalające na podkręcenie naturalnego koloru włosów, bez użycia chemicznych farb. O ile w przypadku rozjaśniania włosów domowymi metodami trzeba się trochę pomęczyć, tak przyciemnianie włosów jest dość proste i szybko zobaczymy pożądane efekty.

Poznajcie najpopularniejsze domowe sposoby na przyciemnianie włosów:

1Płukanki

Stosowane przy każdym myciu lub raz na kilka myć. Po umyciu włosów odciśnij je lekko w ręcznik  a następnie spłucz przygotowanym wcześniej naparem:

  • z kawy – zmielone ziarna kawy zalej wrzątkiem i poczekaj aż napar ostygnie;
  • z orzecha włoskiego – do wrzącej wody wrzuć kilka rozłupanych orzechów i gotuj przez około 15 minut. Powstały napar ostudź i spłucz nim włosy. Uważaj przy tym na skórę twarzy i dłoni, ponieważ orzech włoski ma silne działanie barwiące;
  • z czarnej herbaty – spłucz włosy szklanką wystudzonej, mocnej herbaty;
  • z rozmarynu lub szałwii – zalej suszone zioła wrzątkiem i po ostygnięciu spłucz nimi włosy.

2Oleje

Właściwości przyciemniające posiada przede wszystkim olej rycynowy. Dodaj kilka kropli do ulubionej maski do włosów lub nałóż rozcieńczony olejek na włosy na pół godziny przed myciem. Olejek rycynowy jest dość ciężki, dlatego uważaj, żeby nie przesadzić z jego ilością!

3Mgiełki

Stosowane do spryskiwania włosów pomiędzy myciami. Wlej wybrany napar do spryskiwacza i spryskuj nim od czasu do czasu włosy.