Fryzury z grzywką – dla kogo?

0
foto:sanneberg/shutterstock.com

Fryzury z grzywką są nieustannie na czasie. Grzywkę łączymy z krótkimi, półdługimi i długimi włosami, ścinamy ją asymetrycznie – na bok, lub na prosto, bywa naturalna, długa lub krótka i geometryczna. Grzywka nie tylko dodaje nam uroku i podkreśla charakter fryzury, ale też za jej pomocą możemy korygować wizualnie kształt twarzy, ukrywać to, co nam się nie podoba i podkreślać to, co w naszej twarzy chcemy uwydatnić.

Czy każda z nas może pozwolić sobie na grzywkę? Oczywiście, jeśli tylko mamy taką ochotę – jak najbardziej. Są jednak pewne przypadki, w których grzywka nie jest wskazana:

  • Cienkie włosy – grzywka zabierze nam objętość, której i tak brakuje. W efekcie fryzura może prezentować się płasko i niezbyt korzystnie.
  • Kręcone włosy – o ile nie mamy zamiaru codziennie rano prostować grzywki, lepiej przemyśleć czy obcinanie jej jest dobrym pomysłem. Krótkie włosy mają tendencję do kręcenia się jeszcze mocniej niż dłuższe, możemy więc skończyć z barankiem na czole.
  • Okrągła twarz o niskim czole – ten typ twarzy nie jest stworzony do posiadania grzywki. Prosta dodatkowo skróci twarz, a asymetryczna nie będzie na tyle długa, żeby układać się naturalnie.

Kto więc bez wahania może zdecydować się na fryzurę z grzywką?

Osoby o wysokim czole – prosta grzywka sprawdzi się świetnie w przypadku osób o twarzy owalnej i podłużnej, o łagodnej linii podbródka, natomiast w przypadku mocno zarysowanej szczęki lepszym wyborem będzie grzywka miękko opadająca na bok, lub przedzielona na środku przedziałkiem.

  • Osoby o kwadratowej i prostokątnej twarzy – miękka, naturalna grzywka złagodzi ostrą linię podbródka i nada twarzy lekkości.
  • Osoby o twarzy trójkątnej – grzywka zrównoważy dysproporcje pomiędzy czołem a brodą.
  • Osoby o gęstych, ciężkich włosach – tu możemy eksperymentować z ciężką, grubą grzywką gdyż nie musimy obawiać się utraty objętości.
  • Osoby o wydatnym nosie – lekkie grzywki, naturalnie opadające na skronie, trochę przydługie, złagodzą ostre rysy twarzy.
  • Osoby o krótkich włosach – w przypadku krótkich cięć dłuższa grzywka da nam więcej możliwości zmiany uczesania i przełamie monotonię fryzury.
  • Osoby o gładkich prostych włosach – grzywka i luźne, dłuższe pasma w okolicach skroni nadadzą fryzurze dynamiki i lekkości.

Jeśli wciąż nie jesteś pewna czy grzywka będzie dla ciebie dobrym rozwiązaniem – spróbuj i przekonaj się na własnej głowie!