Fryzury z grzywką – dla kogo?

0
foto:sanneberg/shutterstock.com

Grzywka ma to do siebie, że nigdy nie wychodzi z mody. Zawsze można dobrać ją tak, że będzie idealnie wpisywała się w bieżące trendy. Jej niezaprzeczalną zaletą jest to, że możemy z jej pomocą modelować optycznie twarz, ukrywając to co nam się nie podoba i podkreślając atuty. Jeśli zastanawiasz się nad ścięciem grzywki lecz wahasz się nad jej formą, na pewno pomoże ci nasz dzisiejszy artykuł.

Prosta grzywka

Prosta, klasyczna grzywka sprawdzi się u osób o twarzy owalnej, podłużnej, pociągłej i szczupłej. Optycznie skróci twarz i nada jej łagodniejszego charakteru. Świetnie zgra się również z twarzą trójkątną, w przypadku której czoło jest o wiele szersze niż broda.

Grzywka na skos

Grzywka luźno opadająca na jeden bok złagodzi ostre rysy twarzy, wyszczupli optycznie twarz kwadratową, ukryje mocną linię szczęki.

Grzywka rozchodząca się na boki

Symetryczna grzywka z przedziałkiem po środku idealnie wymodeluje twarz okrągłą, trójkątną z szerokim czołem, a także prostokątną i kwadratową, lecz w ich przypadku powinna być nieco przedłużona.

Postrzępiona, lekka grzywka

Wycieniowana grzywka ścięta na prosto pasuje w zasadzie do każdego kształtu twarzy. Nie jest tak ciężka, jak klasyczna grzywka, przez co nie uwydatnia mocno rysów twarzy, może za to lekko je łagodzić.

Dla kogo grzywka nie jest polecana?

Osoby o kręconych włosach mogą mieć problem z utrzymaniem grzywki w odpowiedniej formie. Również osoby o cienkich włosach powinny uważać na grzywkę – zabiera ona bowiem objętość z długości włosów, której i bez tego jest za mało.