Fryzury na sylwestra – inspiracje

0

Wielkimi krokami zbliża się czas imprez i bali karnawałowych! Jeśli brakuje ci pomysłów na uczesania, które pasują do wieczorowych kreacji, zobacz nasze propozycje i zainspiruj się!


Warkocze wciąż na topie! Tę fryzurę wykonasz zaplatając dwa warkocze holenderskie. Zwiąż je w kucyk tuż nad karkiem, a z końcówek zrób koka na okrągłym wypełniaczu lub skarpetce.

A może coś dziewczęcego? Zrób wysoki kucyk z części włosów wybranej z czubka głowy, natapiruj go u nasady i owiń gumkę ozdobną wstążką. Końcówki włosów podkręć na lokówce i zrobione!

Wolisz bardziej eleganckie upięcia? Postaw na niski, luźny koczek. Podziel włosy na dwie części – dolną i górną. Zwiąż każdą część w kucyk a następnie zwiń każdy z kucyków niedbale wokół własnej osi. Upnij je wsuwkami, powyciągaj kilka luźnych pasemek i gotowe!

Jeśli chcesz odsłonić plecy, wybierz asymetryczne uczesanie. Zaczesz wszystkie włosy na jeden bok, oddziel z nich pasmo znad skroni. Zwiąż włosy w kucyk tuż pod uchem a gumkę owiń oddzielonym wcześniej pasmem. Zakręć końcówki włosów, żeby fryzura nabrała objętości.

Kolejne uczesanie z warkoczem holenderskim – zapleć go przez środek głowy, zaczynając tuż nad czołem. Kiedy dojdziesz do karku zwiąż włosy w kucyk i owiń gumkę pasmem wydzielonych z niego włosów. Porozciągaj pasma warkocza, żeby nabrał objętości.

Elegancka ozdoba może nadać imprezowego charakteru nawet najprostszej fryzurze. Wydziel partie włosów znad skroni i zwiąż je niedbale z tyłu głowy. W powstały w ten sposób koczek wepnij ozdobną spinkę. Resztę włosów pokręć na lokówce lub prostownicy.

Stawiasz na prostotę? Świetnie! Ożyw codzienne upięcie kilkoma błyszczącymi elementami  i sylwestrowa fryzura gotowa!

Włosy uniesione u nasady dodają charakteru każdej fryzurze. Wystarczy zwykły kucyk zrobiony z połowy włosów – jeśli wcześniej podtapirujesz je lekko i wygładzisz z wierzchu – i można ruszać w miasto.

A co powiesz na kok baletnicy ozdobiony oryginalną spinką? Koczek wykonasz nakładając okrągły wypełniacz na wysoki kucyk i owijając go włosami. Do tego odpowiednia ozdoba i fryzura zrobiona!

Jeśli twoje włosy są gęste, oto upięcie odpowiednie dla ciebie: unieś włosy u nasady tapirując je lekko lub wyciągając na szczotce. Podziel włosy na 3 – 4 równe części i zwiąż każdą z nich w kucyka tuż nad karkiem. Zwiń każdy z kucyków w luźnego ślimaka i upnij wsuwkami. Wyciągnij kilka pasemek przy skroniach, żeby nadać fryzurze luźniejszego charakteru. I gotowe!

Ta fryzura jest bardzo łatwa w wykonaniu i będzie odpowiednia dla włosów o długości co najmniej do ramion. Zakręć włosy na lokówce, pamiętając aby wszystkie pasma kręcić w tą samą stronę. Podtapiruj włosy na czubku głowy i wygładź je z wierzchu. Wygładź włosy nad jednym uchem i zaczesz je do tyłu. Upnij włosy nad uchem ozdobną spinką. Zrobione!

A może kłos? W tej wersji jako półupięcie… Wybierz partię włosów z czubka głowy i zapleć je w luźnego kłosa. O tym jak zrobić kłosa krok po kroku przeczytasz tu: KLIK. Porozciągaj pasma kłosa, żeby sprawiał niedbałe wrażenie, a resztę włosów lekko podkręć.

Kos w takim wydaniu jest jeszcze bardziej efektowny. Zacznij go pleść tuż nad czołem, wybierając naprawdę cienkie pasemka włosów. Prowadź kłosa asymetrycznie, po jednej stronie głowy. Zanim zwiążesz go gumką powyciągaj z niego kilka luźnych pasemek.

Korona z warkocza jest zawsze dobrym wyborem, niezależnie od okazji. Zapleć włosy w dwa luźne warkocze tuż nad karkiem. Owiń je wokół głowy w przeciwnych kierunkach – warkocz z lewej strony poprowadź w prawo, warkocz z prawej w lewo. Upnij oba warkocze na czubku głowy, chowając ich końcówki pod włosami.

Kolejna prosta, ale jakże efektowna fryzura! Wydziel pasmo biegnące przez środek głowy, od czoła do potylicy. Zapleć je w warkocz holenderski. Resztę włosów wraz z warkoczem zwiąż w kucyka, owiń gumkę pasmem włosów, a resztę włosów podkręć na lokówce.

Klasyczny, elegancki kucyk. Podziel włosy na dwie części poziomym przedziałkiem na wysokości skroni. Dolną część zwiąż w kucyka, górną natapiruj, wygładź z wierzchu i dołącz do dolnej. Wypuść kilka luźnych pasm przy twarzy, kucyka podziel na pasma i zakręć każde z nich na lokówce.

Podoba ci się taki sposób na kucyka? Nic prostszego! Podniesione u nasady włosy zwiąż w niskiego kucyka. Owiń gumkę pasmem włosów. Zwiąż kucyka kolejną gumką, kilka centymetrów niżej i znów ukryj gumkę pod pasmem włosów. Powtórz to samo kilka centymetrów niżej. I jeszcze raz. Powtarzaj, dopóki starczy ci włosów. Każdą ze związanych części możesz lekko porozciągać, żeby nadać jej objętości.

Delikatne półupięcie. Zacznij od zrobienia cienkiego warkoczyka francuskiego (z pasma o szerokości około 1,5cm) po środku głowy – od czoła do czubka. Następnie zapleć takie same warkoczyki po obu stronach pierwszego warkocza. Końcówki warkoczyków zwiąż razem na czubku głowy i uformuj z nich niedbałego koczka. Resztę włosów podkręć lekko i roztrzep palcami.

Opaska z warkocza. Aby uzyskać taki efekt wybierz dwa pasma włosów zza uszu, po obu stronach głowy. Zapleć je w warkocze i przełóż nad czołem. Upnij wsuwkami, chowając końcówki pod spodem. Włosy na czubku głowy podtapiruj, spryskaj lakierem i wygładź z wierzchu. Końce podkręć na grubej lokówce.

/