Farbowanie włosów Nutellą? Jesteśmy w szoku, że to działa!

0
Farbowanie włosów nutellą
foto: George Rudy/shutterstock.com

Lubisz kremy czekoladowe? Jesteśmy pewne, że dotąd stosowałaś je jedynie na kanapki, ewentualnie do deserów. A co powiesz na to, aby zaserwować taką porcję słodyczy Twoim włosom? Brzmi absurdalnie? Być może, ale okazuje się, że Nutella potrafi zmienić kolor Twoich włosów oraz fenomenalnie je odżywia!

Cały sekret tkwi w odżywczych właściwościach Nutelli i mleka skondensowanego – te produkty mogą posłużyć do przygotowania odżywczej maski, która pomaga stopniowo przyciemnić włosy. To naturalny, nieinwazyjny sposób “ratowania” włosów brunetek i szatynek, które nie są zadowolone z efektu rozjaśniania i chciałyby wrócić do naturalnego koloru.

Zastanawiasz się, kto to w ogóle wymyślił? Autorem pomysłu na osobliwe zastosowanie popularnego kremu czekoladowego jest stylista fryzur z Beirutu, Albert Allahitani, pracownik salonu Abed & Samer. Na jego koncie na Instagramie możemy zobaczyć fotorelację ze stosowania tej odkrywczej metody:

Zastanawiasz się JAK to coś może w ogóle działać? Koniecznie czytaj dalej!

Krem czekoladowy należy nanieść na włosy na całej ich długości, a następnie połączyć z mlekiem skondensowanym. Oba produkty, dzięki zawartości tłuszczy i protein doskonale nawilżają, wygładzają i wzmacniają włosy. Następnie na ten “deser” nakłada się srebrną folię – zupełnie tak samo jak podczas zabiegu typowego farbowania.

Jaki jest efekt zabiegu? Włosy zyskują subtelnie przyciemnioną barwę! Efekt jest bardzo delikatny, ale widoczny. Aby tym sposobem powrócić do pierwotnie brązowych włosów, należy oczywiście powtórzyć całą operację wielokrotnie. Jest to czasochłonne, ale z pewnością bardzo się opłaca, bo zabieg nie powoduje uszkodzenia włosów, wręcz przeciwnie – działa jak odbudowująca maska. Dodatkowo Nutella zawiera olej palmowy, który wygładza, wzmacnia i tworzy barierę ochronną na włosach. Powtarzanie tego zabiegu sprawia, że włosy zniszczone rozjaśnianiem stopniowo wracają do koloru i kondycji, jakie miały na początku.

Co jest w tym wszystkim najfajniejsze? Że ten sposób jest słodki, tani i bardzo prosty. Każda z nas może łatwo wypróbować go sama w domu. Pytanie tylko, czy tak łatwo pozbyć się resztek Nutelli z włosów?