Domowe sposoby na odbicie włosów od nasady

0

Przyklapnięte włosy to problem, z którym borykamy się przede wszystkim zimą. Czapki, mimo że chronią nasze włosy przed niskimi temperaturami, to jednak nie sprzyjają dobremu ich wyglądowi… Pół biedy, jeśli twoje włosy są gęste lub kręcone i problem przyklapnięcia dotyczy cię tylko zimą. Osoby o cienkich i prostych włosach zmagają się z nim na co dzień, a jest to bardzo nierówna walka – włosy i tak w końcu robią co chcą.

Jest jednak kilka sposobów, które mogą pomóc nam osiągnąć upragnione efekty i unieść nasze włosy u nasady. W dodatku nie wymagają wizyty w salonie fryzjerskim, zabiegi te wykonamy bez problemu w domowym zaciszu. Chcecie je poznać?

1Wcierki

Ziołowe napary wcierane w skórę głowy po umyciu mogą zdziałać cuda. Do tego, jaki napar działa u ciebie najlepiej, musisz dojść sama, ale na początek wypróbuj kozieradkę lub lawendę.

2Żółtko

Wetrzyj je we włosy u nasady tuż po umyciu i zostaw na kilkanaście minut, po czym spłucz dokładnie Żółtko ma właściwości usztywniające i odświeżające.

3Białko

Wystarczy wetrzeć je we włosy u nasady – na sucho lub na mokro. Ma działanie podobne do lakieru do włosów – usztywnia i utrwala.

4Żel lniany

Żel, który powstaje podczas gotowania siemienia lnianego ostudź i rozprowadź przy nasadzie włosów.