Cienkie włosy. Jak dobrać fryzurę?

0
foto: Julija Sapic/shutterstock.com

Cienkie włosy bywają wyjątkowo problematyczne i niewiele jest fryzur, w których wyglądają naprawdę efektownie. Posiadaczki cienkich włosów dążą przede wszystkim do dodania im objętości, a ich najgorszą zmorą są przyklapnięte, strączkujące się włosy. Jeśli twoje włosy są cienkie, zobacz jakie fryzury będą dla ciebie odpowiednie!

Mówi się, że osoby o cienkich włosach powinny raczej strzyc się na krótko. Krótkie cięcia mają w założeniu zatuszować niewielką ilość naszych włosów. Ale czy posiadając cienkie włosy musimy być skazane na krótkie fryzury? Oczywiście, że nie. Dobrze dobrane cięcie sprawi, że nawet długie, cienkie włosy będą wyglądały dobrze.

1Długie włosy? Zapomnij o cieniowaniu!

Jeśli nie chcesz rezygnować z długości, postaw raczej na proste strzyżenie. Zapomnij o cieniowaniu! Unikaj wszystkiego, co sprawi, że końcówki będą jeszcze cieńsze. Włosy jednej długości będą w tym przypadku dobrym wyborem.

2Zrezygnuj z grzywki

Unikaj grzywek. Krótkie pasma przy twarzy dodatkowo odejmują objętości, której i tak nam brakuje.

3A może na krótko?

Jeśli zdecydujesz się na krótkie cięcie – super! Łatwiej będzie ci uzyskać efekt push – up, włosy będą uniesione i nabiorą objętości.

4Struktura i nieład – Twoi przyjaciele

Fale, loki, włosy w nieładzie – to wszystko sprzymierzeńcy cienkich włosów. Gładkie, proste włosy, mimo że wyglądają zdrowo i ładnie, mogą sprawić, że nasza fryzura będzie oklapnięta i płaska.

5A może po prostu bob?

Bob i lob to również dobry wybór dla cienkich włosów!

Poza właściwym cięciem, pamiętaj też o odpowiedniej pielęgnacji cienkich włosów, która może sprawić, że w końcu uda ci się uzyskać wymarzoną objętość!