Brak czasu rano? Zadbaj o fryzurę wieczorem!

0
dbanie o włosy wieczorem
foto: TinnaPong/shutterstock.com

Nie ma chyba na świecie osoby która nie miałaby problemu z porannym wstawaniem do pracy. Uwielbiamy spać! A przecież to właśnie nad ranem śpi się najlepiej. Jak więc zmotywować się do wcześniejszego wstawania tylko po to, by zyskać kilka dodatkowych minut na ułożenie włosów? Większość z nas raczej woli wyjść z domu w kucyku, niż poświęcić na fryzurę tak cenne o poranku minuty. Na szczęście jest dla nas ratunek: zawsze możemy zadbać o fryzurę już wieczorem!

Co możemy zrobić wieczorem, aby rano nasze włosy wyglądały pięknie i nie wymagały dodatkowej stylizacji?

1Suchy szampon

Jeśli twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania się i wiesz, że rano nie będziesz miała czasu ich umyć, już wieczorem spryskaj je u nasady suchym szamponem. Szampon zostanie idealnie rozprowadzony we włosach, kiedy ty przez sen będziesz pocierać głową o poduszkę. Rano obudzisz się ze świeżymi włosami!

2Jedwabne poszewki

Jeśli twoje włosy po nocy puszą się i elektryzują, wymień poszewki na jedwabne. Dzięki temu zapomnisz o elektryzowaniu się, a włosy będą gładkie i lśniące.

3Zamiast prostownicy

Jeśli marzysz o gładkich włosach tuż po wstaniu z łóżka, wieczorem podziel je na partie, wetrzyj w nie serum wygładzające i pasmo po paśmie zaczesuj na gładko za pomocą szczotki z naturalnego włosia. Upnij pasma przy głowie wsuwkami lub zwiąż w gładkiego kucyka na karku. Rano włosy będą przygładzone i błyszczące!

4Objętość

Twoje włosy są przyklapnięte? Zwiąż je na noc w luźnego koczka – ślimaka na czubku głowy. Nie dość, że zyskasz pełną objętości, odbitą od nasady fryzurę, to jeszcze włosy skręcą się w miękkie loki!

5Fale

Suferskie fale uzyskasz zaplatając włosy w kilka dobieranych warkoczyków. Rano wystarczy je rozpuścić i fryzura gotowa!

Znacie jeszcze jakieś triki na idealną fryzurę tuż po wstaniu z łóżka?