Błyskawiczne upięcie na wieczór

1
Szybki kok
foto: Dannas/shutterstock.com

Spontaniczna impreza, służbowa kolacja, a może randka – niespodzianka? Każda z tych okazji ma to do siebie, że nie masz zbyt wiele czasu na przygotowania przed lustrem. W takich wypadkach najlepiej sprawdzi się klasyczny makijaż, zestaw sprawdzonych, ulubionych ubrań i szybka fryzura, która ujarzmi Twoje włosy i sprawi, że będą wyglądały elegancko i kobieco. Mamy dziś dla Ciebie propozycję takiego właśnie uczesania! Zobacz jak wykonać je krok po kroku.

Klasyczny, gładki koczek to fryzura, która pasuje na każdą, bez wyjątku, okazję. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wesele czy na kolację z przyjaciółką – koczek zawsze będzie na miejscu. Dobrze jest opanować kilka sposobów na to uczesanie, aby w sytuacjach wymagających szybkiej fryzury mieć w czym wybierać. Nasza dzisiejsza propozycja z pewnością nie zajmie Ci więcej niż 10 minut, przećwicz ją więc kilka razy i będzie jak znalazł na spontaniczne wyjścia!

 1. Oddzielamy grzywkę i podpinamy ją.
 2. Pozostałe włosy związujemy w kucyk.
 3. Żeby kucyk nie był mocno przylizany, powyciągajmy lekko pasma przy czubku głowy, przytrzymując jednocześnie kucyka przy nasadzie, żeby go nie zburzyć.
 4. Porządnie tapirujemy kucyka, pryskając w międzyczasie lakierem.
 5. Dzielimy kucyka na pół.
 6. Każdą z połówek wygładzamy i zwijamy luźno wokół własnej osi.
 7. Każdą z połówek związujemy gumeczką na końcach.
 8. Każdą z połówek zwijamy w luźnego ślimaka i upinamy wsuwkami.
 9. Na koniec dzielimy włosy z grzywki na 2 części, skręcamy je ze sobą…
 10. …rozciągamy, żeby nadać im objętości, pryskamy lakierem…
 11. …i upinamy wokół koczka. Zrobione!

 • Paulina

  Piękna fryzurka, jak zawsze można u Was znaleźć mnóstwo inspiracji 🙂