Błędy podczas robienia baleyage

0
foto:OlenaYakobchuk/shutterstock.com

Baleyage to technika koloryzacji, która ma na celu rozświetlić nasze włosy, dodać im wielowymiarowości i wizualnej objętości. Nie jest jednak prosta w wykonaniu! Zobacz jakich błędów powinniśmy unikać podczas wykonywania baleyage.

  1. Przede wszystkim nie róbmy baleyage w domu, samodzielnie! To skomplikowana technika wymagająca precyzji i odpowiednio wyćwiczonych umiejętności. Decydując się na domową wersję, możemy skończyć z odcinającymi się, jednolitymi pasemkami, które bynajmniej nie będą naszą ozdobą.
  2. Baleyage wykonuje się na naturalnych włosach. Jako, że w efekcie ma rozświetlić włosy i nadać im naturalnego blasku, a nie odcinać się od naszego koloru i krzyczeć – te pasma są rozjaśniane – powinien być wykonywany przede wszystkim na włosach jasnych.
  3. Baleyage to nie wielokolorowe pasemka. To koloryzacja w kilku odcieniach jednego koloru. Efekt ma być przede wszystkim naturalny!
  4. Balejaż wykonany tuż przed krótkim cięciem może sprawić, że tył naszej głowy będzie w cętki. Dlatego najpierw strzyżenie, potem farbowanie!
    Mimo, że koloryzacji nie są poddawane wszystkie włosy a jedynie cienkie pasemka, należy stosować pielęgnację jak dla włosów farbowanych. Nie chcemy przecież aby rozjaśnione pasma stały się przesuszone i matowe.