7 faktów o włosach, o których nie miałaś pojęcia

0
foto:Anetlanda/shutterstock.com

Myślisz, że włosy nie mają przed tobą tajemnic? A jednak – za chwilę cię zaskoczymy. Zakład, że o przynajmniej kilku z tych faktów nie miałaś pojęcia!

 1. Włosy mogą rosnąć szybciej w ciepłym klimacie
  Ciepło stymuluje krążenie w całym ciele, a więc i w skórze głowy. Napędza to cebulki włosów do wydajniejszej pracy, a co za tym idzie – włosy rosną szybciej!
 2. Mokry włos potrafi się rozciągnąć aż do 130%
  Na pewno nie raz zauważyłaś, że po myciu włosy wydają się jakby dłuższe… Tak, to fakt! Woda sprawia, że włosy mogą rozciągać się nawet o niemal ⅓ swojej długości.
 3. Czarny to najbardziej popularny kolor włosów.
  Kolorem, który najrzadziej występuje w naturze jest rudy. Posiada go tylko 1% populacji! Co ciekawe, zaraz po nim występuje blond, którym w naturalnych odcieniach cieszy się tylko 2% z nas.
 4. Włosy zawierają mnóstwo informacji, które bywają używane jako dowody w procesach sądowych.
  Z włosów można odczytać przeróżne informacje, jak choćby to, jakie substancje znajdowały się w naszym krwioobiegu w przeszłości!
 5. Każdy włos jest w stanie utrzymać ciężar o masie 100g.
  Wyobraź sobie: skoro każdy włos może utrzymać 100g, a człowiek posiada średnio 100 000 – 150 000 włosów… twoje włosy łącznie są w stanie utrzymać ciężar dwóch słoni!
 6. Włosy są drugą , najszybciej przyrastającą tkanką w naszym ciele.
  Pierwsze miejsce zajmuje szpik kostny.
 7. Podcinanie włosów nie ma wpływu na szybkość ich wzrostu.
  To prawda, że rozdwojone końcówki ograniczają wzrost naszych włosów ale tylko dlatego, że wykruszają się i wzrost nie jest widoczny. Włosy rosną w równym tempie, niezależnie od tego czy są centymetr dłuższe czy krótsze.