6 prostych trików na ekspresowe zamaskowanie tłustych włosów

0
foto:Vladimir Gjorgiev/shutterstock.com

Świetnie bawiłaś się na wieczornym spotkaniu z przyjaciółmi, impreza przeciągnęła się do późna  i stało się – zaspałaś do pracy! Łapiesz w locie pierwsze z brzegu ciuchy, w biegu pociągasz łyk kawy, szybkie spojrzenie w lustro i w drogę! Makijaż zrobisz na przerwie w biurowej łazience, ale co z włosami? Na umycie zdecydowanie nie ma czasu, a ich świeżość pozostawia wiele do życzenia… Mamy dziś dla ciebie 6 trików, które uratują cię w dni takie jak ten! Zobacz jak szybko zamaskować tłuste włosy, kiedy nie masz czasu ich umyć.

1Suchy szampon

Suchy szampon to pierwsze co przychodzi na myśl w sytuacji gdy trzeba szybko odświeżyć fryzurę. I słusznie! Wystarczą 2 minuty żeby doprowadzić włosy do ładu. Spryskaj włosy u nasady szamponem, wmasuj go w skórę głowy i po kilku minutach dokładnie wyczesz.

2Talk

Jeśli nie masz pod ręką suchego szamponu, możesz użyć talku. Działa na tej samej zasadzie co szampon. Pamiętaj, aby dokładnie wyczesać go z włosów!

3Mąka ziemniaczana

Mąka ziemniaczana przyjdzie ci z pomocą, gdy w domu nie masz ani suchego szamponu ani talku.

4Spray z solą morską

Spraye z solą mają lekkie działanie wysuszające, a w dodatku usztywniają włosy i podnoszą je u nasady. Spryskaj sprayem nasadę włosów a następnie podsusz je suszarką.

5Tapirowanie

Tapirowanie nie jest ulubionym zabiegiem naszych włosów, ale czasem po prostu nie ma innego wyjścia. Natapiruj lekko włosy u nasady, spryskaj je lakierem a następnie wygładź delikatnie z wierzchu.

6Fryzura

Tłuste włosy możemy też z powodzeniem zamaskować za pomocą fryzury. Sprawdzi się tu warkocz dobierany, koczek baletnicy i gładki kucyk.

A jakie są twoje sposoby na zamaskowanie tłustych włosów?