5 trików, dzięki którym twoja fryzura będzie idealna!

1
foto: Vladimir Gjorgiev/shutterstock.com

W trosce o zdrowy i piękny wygląd naszych włosów poświęcamy im sporo czasu i energii – nakładając maski, odżywki, wmasowując wcierki, łykając suplementy i eksperymentując z zabiegami pielęgnacyjnymi. Ale czy wiecie, że czasem wystarczy prosta, niepozorna sztuczka, aby w kilka chwil odmienić wygląd fryzury? Mamy dziś dla was 5 takich sprytnych trików, dzięki którym wasze włosy będą wyglądać idealnie!

1Zmiana położenia przedziałka

Kiedy fryzura oklapnie w ciągu dnia, wystarczy przesunąć przedziałek o kilka centymetrów. Dopóki włosy nie przyzwyczają się do nowego ułożenia, będą odbite od nasady i pełne życia.

2Konturowanie linii włosów

Jak uzyskać idealną linię włosów, bez zakoli i przerzedzeń? Wykorzystaj cień do powiek w kolorze twoich włosów i za pomocą pędzelka rozprowadź go w miejscach gdzie włosy są rzadsze, a ich linia nierówna.

3Lakier podczas suszenia

Jeśli chcesz, aby włosy były pięknie uniesione u nasady, susząc je pochyl głowę do przodu a następnie spryskaj lakierem.

4Wygładzanie szczoteczką do zębów

Uciążliwe baby hair nie dają się wygładzić? Spryskaj lakierem szczoteczkę do zębów i przeczesz nią włosy.

5Nie bój się silikonów

Kilka kropel silikonowego serum, nałożonych po umyciu włosów sprawi, że końcówki będą dociążone a przy tym mniej podatne na uszkodzenia i rozdwajanie.

Znacie te triki? Stosujecie je? A może macie swoje sprawdzone sztuczki na idealny wygląd włosów?

  • Magda

    Ja bym jeszcze dodała tutaj suchy szampon jako ratunek w niejednej sytuacji 😀 Nie tylko odświeża włosy, ale też troszkę unosi, także jak dla mnie to absolutny niezbędnik teraz 🙂