5 sposobów na proste włosy bez prostownicy

2
foto: VGstockstudio/shutterstock.com

Czasy, kiedy masowo używałyśmy prostownic każdego dnia na szczęście już minęły, choć jeszcze kilka lat temu każda z nas chwytała za prostownicę przynajmniej kilka razy w tygodniu. Teraz zdajemy już sobie sprawę ze skutków stylizacji włosów na gorąco i w większości przypadków staramy się im oszczędzić cierpienia. Jednak niektóre z nas, ze względu na strukturę włosa, są zmuszone wciąż prostować je każdego dnia. Jeśli również twoje włosy wymagają codziennego prostowania, mamy dla ciebie dziś kilka trików – kilka sposobów na to, jak mieć proste włosy bez męczenia ich prostownicą!

1Suszenie na płaskiej szczotce

Susząc włosy wyciągaj je na grubej, okrągłej szczotce – dokładnie tak, jak robi to fryzjer. Jeśli w dodatku twoja suszarka ma funkcję jonizacji, twoje włosy nie będą się puszyć i elektryzować!

2Dociążanie silikonami

Kręcone włosy mają tendencję do puszenia się i latania wokół głowy. Dociąż ich końcówki silikonowym serum, olejkiem lub odżywką bez spłukiwania. Wygładź porządnie włosy przeciągając dłońmi po pasmach pokrytych serum.

3Laminowane żelatyną

Rozpuść łyżkę żelatyny w 3 łyżkach gorącej wody. Kiedy lekko przestygnie dodaj łyżkę swojej ulubionej odżywki lub oleju, wymieszaj i nałóż na wilgotne włosy po umyciu. Rozprowadź dokładnie, pasmo po paśmie, następnie owiń folią i ręcznikiem i pozostaw na ok. 45 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz. Włosy po takim zabiegu będą gładkie i lśniące!

4Szczotka prostująca

Szczotka prostująca to ostatni wynalazek mający pomóc posiadaczkom puszących się włosów. Czesząc włosy szczotka prostuje je, a przy tym uwalnia jony ujemne, dzięki czemu włosy są gładkie i lśniące.

5Upięcie mokrych włosów na gładko wokół głowy

To najbardziej naturalny sposób, ale wymaga trochę czasu i pracy. Zobaczcie!

Który z tych sposobów macie ochotę wypróbować?

  • Klaudyna

    Ciekawe czy się sprawdzą te sposoby 😀 muszę spróbować!

  • Ewelina

    Moim sprawdzonym sposobem na proste włosy są po prostu odpowiednie kosmetyki, które kupuję w sklepie pieknewlosyonline.pl
    Warto skorzystać z dobrych produktów, by móc cieszyć się wyjątkowo pięknymi włosami.