5 kroków do trwałych loków

0
foto: puhhha/shutterstock.com

Loki są fryzurą, którą często wybieramy na specjalne okazje. Szczególnie osoby o prostych i cienkich włosach chcą na wielkie wyjścia dodać sobie objętości, jaką daje burza loków. Sposobów na uzyskanie pięknego skrętu jest wiele, lecz jakkolwiek pięknie nie wyglądałyby nasze loki, często ich wadą jest krótka trwałość. Po kilku godzinach włosy rozprostowują się i wracają do stanu wyjściowego. Czy jest w ogóle możliwe, aby cieszyć się burzą loków przez całą noc?

O ile trwałość loków w dużym stopniu zależy od rodzaju naszych włosów, tak nic nie stoi na przeszkodzie aby trochę im pomóc i za pomocą sprytnych trików wydłużyć czas, w którym nasze loki będą prezentować się idealnie. Poznajcie 5 kroków do trwałych loków!

1Używaj odpowiednich produktów

Sam lakier do utrwalenia fryzury to zdecydowanie za mało! Zanim zabierzesz się za kręcenie włosów, rozprowadź na nich piankę utrwalającą skręt lub krem do stylizacji loków. Kiedy loki będą już gotowe, możesz ponownie wgnieść w nie odrobinę pianki.

2Używaj właściwych urządzeń do stylizacji

Metodą prób i błędów dojdź do tego, jaki sposób kręcenia jest dla twoich włosów najlepszy. Czy będzie to lokówka klasyczna, stożkowa, a może termoloki? Pamiętaj, że im mniejsza średnica urządzenia, tym drobniejsze i bardziej trwałe loki.

3Używaj klipsów

Po ściągnięciu pasma z lokówki przypnij je klipsem i pozostaw do ostygnięcia. W ten sposób utrwalisz włosy w skręconej formie.

4Kręć włosy warstwowo

Dziel włosy na cienkie warstwy i kręć osobno każdą z nich. Dzięki temu ciepło lokówki zostanie rozprowadzone równomiernie i dotrze we wszystkie zakamarki.

5Zapomnij o grzebieniu

Gotowe loki przeczesuj palcami zamiast grzebieniem. Dzięki temu będą wyglądały bardziej naturalnie i przetrwają dłużej.