3 proste triki na piękne falowane włosy

0

Jakie uczesanie wybieracie na co dzień – loki czy proste włosy? A może coś pomiędzy, czyli fale? O ile mamy kilka sposobów na prostowanie włosów i całą masę sposobów na loki, tak wykonanie ładnych fal na włosach nie jest już takie oczywiste.

Aby uzyskać piękne falowane włosy musimy wysilić się trochę bardziej. Wystarczy chwila nieuwagi i zamiast fal otrzymujemy burzę loków, lub wręcz przeciwnie, zbyt lekko pofalowane włosy mogą się po chwili rozprostować i tyle z naszej fryzury.

Warto jednak poświęcić swoim włosom trochę uwagi, żeby uzyskać idealny efekt! Falowane włosy zawsze przyciągają uwagę, wyglądają bardzo kobieco i romantycznie.

Poznajcie 3 sposoby na piękne, falowane włosy!

3Sposób 1

Nawijaj grube pasma włosów na lokówkę, trzymając ją pionowo. Zaczynaj nawijać włosy przy nasadzie i owijaj każdym pasmem lokówkę. Przytrzymaj każde pasmo na lokówce tylko chwilę, żeby włosy nie skręciły się za mocno.

Na koniec przeczesz włosy szczotką lub grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach.

2Sposób 2

Po umyciu, kiedy włosy są już prawie całkiem suche skręć je w ślimaka (lub kilka). Zwiąż gumką i podsusz chwilę ciepłym nawiewem suszarki. Poczekaj aż włosy całkowicie wystygną (lub jeśli się spieszysz skieruj na nie chłodne powietrze z suszarki i ochładzaj je w ten sposób przez chwilę) po czym rozpuść je i delikatnie przeczesz. Fale gotowe!

1Sposób 3

W ten sposób uzyskasz drobniejsze fale, jest to najprostszy ze sposobów, który nie wymaga użycia żadnych urządzeń. Wystarczy że na noc zapleciesz włosy w warkocze!

Im więcej warkoczy zapleciesz, tym drobniejsze będą fale.