10 trików dla osób o kręconych włosach

0
foto: Anastasiia Kazakova/shutterstock.com

Życie z kręconymi włosami nie jest proste – wymagają one od nas sporo uwagi i poświęceń, a zostawione same sobie szybko mogą zamienić się w dziki busz. Osoby o prostych włosach, które z zazdrością spoglądają na nasze loki nie mają pojęcia ile wysiłku kosztuje nas świetna fryzura! Na szczęście styliści fryzur mają sporą wiedzę na temat kręconych włosów i chętnie się nią z nami dzielą, aby choć trochę ułatwić nam życie. I my też podzielimy się z wami dziś kilkoma sposobami na kręcone włosy – przed wami 10 trików dla osób o kręconych włosach!

  1. Nie wiesz czy już czas na podcięcie końcówek? Przeczesz palcami włosy. Jeśli splątują się na końcach tak, że nie da się wyciągnąć z nich dłoni – czas na cięcie!
  2. Na strzyżenie wybierz się do stylisty specjalizującego się w cięciu na sucho. W końcu najbardziej interesuje cię to, jak twoje włosy będą wyglądać po wysuszeniu, a nie na mokro, prawda?
  3. Generalnie przyjęło się, że kręcone włosy potrzebują podcięcia raz na 2-3 miesiące.
  4. Nie musisz kupować każdego produktu do loków jaki pojawi się na rynku. Ważne, żeby w twojej łazience był nawilżający szampon bez SLS i nawilżająca odżywka.
  5. Jeśli twoje włosy mają tendencję do przesuszania się, śpij na satynowej poduszce. Bawełna może pochłaniać wilgoć z twoich włosów.
  6. Nie eksperymentuj z podcinaniem i chemicznymi zabiegami w domu! Kręcone włosy to najtrudniejszy typ, pozostaw je w rękach ekspertów.
  7. Używając produktów do stylizacji, nakładaj je przy nasadzie i wyczesuj grzebieniem lub palcami w kierunku końcówek. W ten sposób użyjesz mniej produktu i nie obciążysz włosów.
  8. Nie musisz nakładać produktów do podkreślenia loków każdego dnia. Wystarczy nałożyć produkt raz na tydzień, a w międzyczasie reaktywować jego działanie, przeciągając po włosach zwilżonymi dłońmi.
  9. Jeśli skręcasz lub zaplatasz włosy aby podkreślić ich skręt po rozpuszczeniu, spróbuj zaplatać je w różnych kierunkach i przetestuj różne grubości splotów.
  10. Jeśli używasz dyfuzora, trzymaj go pod kątem, a nie prostopadle do głowy. W ten sposób nie stracisz naturalnego ułożenia włosów i nie zaburzysz proporcji loków.

Znacie jeszcze jakieś triki dla kręconych włosów?