10 super trików, dzięki którym obudzisz się z fryzurą gotową do wyjścia!

0

Wyobraź sobie, że budzisz się rano a twoje włosy są już gotowe do wyjścia. Nie musisz nic z nimi robić! Czy to nie cudowna wizja? A teraz powiem ci, że to całkiem realne! Wystarczy zastosować kilka trików. Poznaj je!

1Warkocz

Włosy związane w luźny warkocz nie będą trzeć o poduszkę, a co za tym idzie unikniesz plątania i elektryzowania się. Pamiętaj, aby warkocz był luźno spleciony i nie ciągnął cię ani trochę. Warkocz ma dodatkową zaletę – rano twoje włosy będą delikatnie pofalowane!

2Koczek

Jeśli masz długie włosy możesz zamiast warkocza związać je w koczek na czubku głowy. Zrób go na tyle wysoko, żeby nie przeszkadzał ci podczas snu i jednocześnie na tyle luźno, żeby nie nadwyrężał cebulek włosowych. Dzięki koczkowi twoje włosy nie dość, że nie będą splątane to jeszcze unikniesz elektryzowania i ładnie odbijesz je od nasady!

3Suchy szampon

Suchy szampon zastosowany przed snem sprawi, że twoje włosy po przebudzeniu będą świeże i uniesione u nasady. W nocy, pocierając głową o poduszkę dokładnie rozprowadzisz szampon, który przez te kilka godzin idealnie wchłonie nadmiar sebum.

4Kropla odżywki

Kropla odżywki lub olejku nałożona na końcówki będzie je chronić i odżywiać podczas snu. Pomoże też uniknąć elektryzowania się włosów. Pamiętaj jednak, żeby nakładać minimalną ilość kosmetyku i tylko na same końcówki – nie chcemy przecież obudzić się z przetłuszczonymi włosami.

5Pościel

Jedwabne poszewki na poduszki będą wybawieniem dla twoich włosów. Ograniczą ich elektryzowanie i tarcie, a co za tym idzie włosy będą się mniej plątać i łamać podczas snu.

6T-shirt

Wieczorem, po umyciu włosów, zawiń włosy w bawełniany t-shirt i pozostaw do wyschnięcia. Jeśli twoje włosy są kręcone, możesz zostawić na nich t-shirt na całą noc. Bawełniana koszulka będzie chronić włosy przed pocieraniem o poduszkę i ograniczy ich elektryzowanie się.

7Ślimaczki

Jeśli chcesz obudzić się rano z burzą loków, przed snem zwiń włosy w kilka koczków – ślimaczków.

8Opaska

Dla uzyskania loków możesz również wypróbować sposób z opaską: bawełnianą opaskę załóż na głowę i owiń wokół niej końce włosów. Dzięki tej metodzie uzyskasz grube, miękkie fale.

9Mgiełki

Aby twoje włosy były miękkie, nawilżone i wolne od elektryzowania się, spryskaj je przed snem wybraną mgiełką: może to być kilka kropli żelu aloesowego połączonego z wodą, hydrolat kwiatowy, napar z ziół lub woda termalna.

10Suche włosy

Pamiętaj, aby nie kłaść się spać w mokrych, czy nawet wilgotnych włosach. Mokre włosy są mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne spowodowane tarciem o poduszkę.