10 sposobów na dodanie objętości cienkim i przyklapniętym włosom

0

Jakie powinny być włosy idealne? Zdrowe, lśniące, sprężyste, pełne objętości i uniesione u nasady! Założę się, że i tobie te określenia przyszły na myśl jako pierwsze. O ile o zdrowie włosów jesteśmy w stanie zadbać odpowiednio się odżywiając i stosując zabiegi pielęgnacyjne, tak uniesienie ich u nasady nie jest już takie proste. Mogą nam w tym oczywiście pomóc zabiegi stylizacyjne, ale kto ma na co dzień czas, żeby układać specjalną, wyjściową fryzurę?

Na szczęście są na to sposoby! Poznajcie metody, dzięki którym wasze włosy będą odbite od nasady i pełne objętości:

1Odpowiednie suszenie

Susz włosy z głową pochyloną w dół. Kiedy będą już suche, przełącz suszarkę na chłodny nawiew, żeby utrwalić pozycję włosów.

2Właściwe cięcie

Jeśli twoje włosy są ciężkie, ich waga może powodować przyklapnięcie, przez co będą optycznie traciły na objętości. Wycieniuj włosy, a zobaczysz jak szybko odżyją!

3Dobrze dobrana koloryzacja

Zamiast decydować się na płaski, jednolity kolor, wybierz koloryzację 3d, która połączy w sobie kilka odcieni, dodając kolorom głębi, a twoim włosom objętości.

4Suchy szampon

Suchy szampon rozpylony na włosy u nasady uniesie je i w dodatku oddali czas kolejnego mycia!

5Wałki

Klasyczne wałki nałożone na wilgotne włosy po myciu, lub termoloki nałożone na wysuszone włosy – oba sposoby dadzą nam fryzurę pięknie uniesioną u nasady.

6Suszenie na szczotce

Podczas suszenia nawijaj włosy pasmo po paśmie na okrągłą szczotkę. Będą nie tylko odbite od nasady, ale też ładnie podwinięte na końcach.

7Spray z solą morską

Spryskaj nim wilgotne włosy po myciu i wysusz. Sól sprawi, że włosy będą zmierzwione, lekko pofalowane, bardziej szorstkie i pełniejsze.

8Nowe włoski – baby hair

Ta metoda zajmie ci trochę więcej czasu, ale dzięki niej twoje włosy staną się naprawdę gęstsze! Wypróbuj wcierki i suplementy na porost włosów. Po kilku tygodniach regularnego stosowania powinnaś zauważyć wysyp nowych, króciutkich włosków. Dopóki nie urosną do długości kilku centymetrów, będą sprawiały, że twoja fryzura nabierze objętości – dłuższe włosy uniosą się pod naporem baby hair.

9Eksperymentuj z przedziałkiem!

Jeśli w ciągu dnia twoja fryzura staje się przyklapnięta, wystarczy, że przełożysz przedziałek na drugą stronę. Dopóki włosy nie przyzwyczają się do nowego ułożenia, fryzura będzie pełna objętości!

10Stylizacja

Wystarczy odpowiedni sprzęt i kilka minut, żeby unieść włosy u nasady. Wypróbuj na przykład karbownicę: zaciśnij ją na każdym kolejnym paśmie włosów, tuż przy nasadzie. Włosy nabiorą super objętości!