VS Fashion Show: zobacz jak zmieniały się fryzury aniołków od 1995 roku!

0

Cały świat skupił się ostatnio na modelkach chodzących na wybiegu w samej bieliźnie! Tak, pokaz Victoria’s Secret 2016 właśnie ma swoją premierę tym razem w samym Paryżu! Kto tym razem miał zaszczyt prezentować Fantasy Bra? Jak wyglądały siostry Hadid na jednym wybiegu? Która z Aniołków najlepiej wypadła?

Jednak piękne modelki to nie tylko strój, szczupła sylwetka, ale także włosy! Oglądając pokaz rzucają się nam w oczy długie, bujne, doskonale niechlujne fale Aniołków. Teraz trudno nam sobie wyobrazić modelki chodzące po wybiegu w koczkach, warkoczykach czy choćby króciutkich włosach… Jednak czy zawsze to tak wyglądało? Tak naprawdę marce VS zajęło wiele lat, by to co oglądamy nabrało obecnego kształtu.

Przyjrzyjmy się jak zdumiewająco zmieniały się fryzury na catwalku VS od czasu jego debiutu w 1995 roku.

1Era wszystkiego! 1995 – 1998

Pierwszy Victoria’s Fashion Show opierał się tylko na prostych spięciach – modelki nosiły eleganckie boby. Jednak w kolejnych latach obserwujemy mnóstwo różnych fryzur na jednym wybiegu. Niektóre Aniołki miały długie fale, inne loki (Naomi Campbell), średniej długości proste włosy z podwiniętymi końcówkami (Rebecca Romijn), nawet chłopięce cięcia (Helena Christensen) i kucyk z boku Tyry Banks!

2Proste lata. 1999 – 2001

W końcu w 1999 roku show postawiło na jednolity rodzaj fryzury. Były to baaardzo długie i proste włosy. W następnym roku można było zobaczyć fale kilku modelek, jednak zdecydowanie dominowały proste włosy aż do roku 2001. Miała je również Gisele Bundchen, która stała się znana z niezwykle atrakcyjnych VS włosów. 🙂 W 2002 roku fryzura ta została urozmaicona o charakterystyczne potargane końcówki, niektóre modelki zaczęły nosić fale, które już w niedalekiej przyszłości miały zawładnąć pokazem.

3Zakręcone lata. 2003 – 2007

W 2003 roku nastał czas na kręcone włosy. Doskonałym przykładem jest Karolina Kurkova z mocno kręconymi, nieprzeczesywanymi lokami. Kolejne cztery lata to różne stopnie zakręcenia, jak również retro stylizacje na Brigitte Bardot czy bardziej gładkie i miękkie loki.

4Fale Victoria’s Secret. 2008 – teraz

Tym razem loki przekształciły się w fale. W 2009 roku dodano im objętości oraz długości. Z czasem dopracowywano fale, a w 2011 roku osiągnięto aktualną fryzurę – wygładzone włosy u nasady, które tworzą bujne fale. W zeszłym roku stylistka fryzur Sarah Potempa uzyskała ten efekt za pomocą jednego magicznego narzędzia – The Beachwaver, lokówki obracającej się w obu kierunkach!

zdjęcia: glamour.com